Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uus hooaeg Rakvere Teatris algab RAMMMiga

07.09.2015 12:22

Rakvere teater 2015/2016 hooaeg
Hall muru, relssidel liikuvad prožektorid, laulvad mehed laval, piparkoogimaja, viis meetrit pikk chesterfieldi diivan, praamipiletid ja täissaalid Kuresaares. Need on vaid mõned märksõnad, mis näitavad, et Rakvere Teater on alustanud - ühispilt on tehtud ja esimesed kavandid vastu võetud.

Sisehooaja algus publikule on Rakvere Teatri suures saalis 11. septembril kell 19.00, mil muusika-aastale kohaselt tähistatakse kontsertetendusega Rakvere Teatri meeskvinteti 10. aastapäeva. Kollektiiv nimetab end RAMMMiks ehk Rakvere Akadeemiline Midagi Meeskoori Moodi ja nime taga seisavad Tarmo Keskküll, Erni Kask, Margus Grosnõi, Imre Õunapuu ja Ahti Bachblum. Aastate jooksul on Rakvere Teatri meestega koos lavalaudu tallanud Märt Avandi, Ülle Lichtfeldt, Bonzo, Kaunimate Aastate Vennaskond, Tallinna Vanalinna Segakoor ning meesansambel HaLe MaJa, kes kõik ka sünnipäeva õhtul üles astuvad.

Juba päev pärast avaõhtut stardivad kaks uuendust Rakvere Teatri mängukavas. RT matinee tähendab, et kord kuus saab vaadata lavastusi laupäeva päevasel ajal ja RT vestleb on Erni Kase poolt veetud sari, kus pärast etendust saab koos tegijate ja asjatundjatega süüvida lavastuse hingeellu või puudutatud teemadesse. 12. septembril kell 15.00 etendub Andres Noormetsa  „3 õde“.  Pärast etendust on kõik huvilised oodatud mõttevahetuseks Teatrikohvikusse.

Rakvere Teatri juht Velvo Väli sõnab: „On rõõm, et uus hooaeg toob taas kaasa kohtumisi paljude erinevate teatritegijatega. Lavastajadebüüdi Rakvere Teatris teevad oma maja inimesed Tarmo Tagamets ja Erni Kask. Gerda Kordemetsa „Mustas printsis“ näeme peaosades Hannes Kaljujärve ja Saara Kadakut. Laste rõõmuks valmib jõululavastus ja jõulumaa peanäitejuht Üllar Saaremäe käe all. Aasta lõpus alustab proovidega Moskva lavastaja Filipp Los. Hooaja teine pool varjab nii mõndagi üllatuslikku, mis praeguseks veel läbirääkimiste seisus. Suure suvelavastuse toob seekord vaatajate ette Raivo Trass ja punkti hooajale paneb rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal. Jätkuvad publikule armsaks saanud traditsioonid – RT esitleb, RT jazz ja RT galerii.“

Rakvere Teatri kunstilise juhi Üllar Saaremäe sõnul keskenduvad algava hooaja näitemängud soojadele ja lihtsatele inimestele. On mitmeid lavastajaid nii meie majast kui väljapoolt, kes võtavad materjali lavale toomise protsessi ette esmakordselt, seegaon Saaremäe sõnul selle hooaja märklauseks  “Palju avastusi”.
 
Teatritruuduse orden on mõeldud teatrikülastajale, kes eelmise hooaja jooksul kõige sagedamini on leidnud tee Rakvere Teatrisse, ning selle pälvisid tänavu Tamara Vahtra-Aasmets ja Leino Aasmets. Külalislahkuse ordeniga tunnustati Rannu rahvamaja, keda peeti teatri parimaks võõrustajaks. Parima koostööpartneri ordeniga ütles teater aitäh Rakvere Reaalgümaasiumi Videostuudiole ja nende juhendajale Jaanus Lekile.
 

Foto: Peeter Rästas

Kaduviku nimel,
Rakvere Teater