Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uuem eesti näitekirjandus Peterburis

23.09.2015 14:48

28.–30. septembrini toimub Peterburi Aleksandra teatris kaasaegset Euroopa dramaturgiat tutvustavas sarjas kolme eesti uuema näitemängu teatraliseeritud ettelugemine. Eesti näitekirjandusele pühendatud nädal valmis koostöös Eesti Teatri Agentuuriga ja selle eesmärgiks on tutvustada Venemaa teises pealinnas meie värsket dramaturgiat.

Lugemisele tulevad Mari-Liis Lille ja Paavo Piigi "Varesele valu, harakale haigus", Andra Teede "Estoplast" ja Piret Jaaksi "Näha roosat elevanti". Eesti näitemängudega on tehtud proove lavastajate juhendamisel ja vähemalt osa stseene esitatakse laval ilma osaraamatu abita. Lisaks ettelugemistele toimuvad näidendite arutelud, kus osalevad ka autorid. Ülevaateloengu eesti uuemast näitekirjandusest teeb Vanemuise teatri dramaturg Sven Karja.

Nikolai I abikaasa nime kandev Aleksandra teater (asut. 1756) on pikaajaliste traditsioonide ja võimeka näitetrupiga edukas institutsioon, mis endise keiserliku teatrina pretendeerib rahvusteatri staatusele ja kuulub Venemaa presidendi administratsiooni haldusalasse. 

Sündmusest lähemalt:
http://www.alexandrinsky.ru/news/news_1275.html