Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uued tantsukunsti talendid KUMUs

28.09.2006 12:51

28. ja 29. septembril tehakse algust kaasaegse tantsulavastuste sarjaga TANTSUKUNST KUMUs "Uued talendid 2006", kus tuntud tantsuteatrite valguses astuvad õhtu esimese pooles lavale seni veel vähe tuntud uued talendid.

Neljapäeval ja reedel esineb Kumu auditooriumis duett Külli Roosna & Kaarel Väli oma tantsulavastusega "Silent", mis valmis Rotterdami Tantsuakadeemias õppides. Noorte idee oli lavastusega tuua kaasaegse tantsu maailma tagasi puhast liikumiskunsti. "Vaikusega" kohtumiseks otsiti Rotterdami linna melus kõrvaklapid peas eraldatuse mõju ja tähendust. Sündis lavastus, mis valiti 2006. aasta kevadel ka Rotterdami Tantsuakadeemia parimate lavastuste hulka. Etendus kestab 14 minutit.

Õhtu teises osas on Matteo Molese lavastus "Just", mis on loodud viiele Fine5 Tantsuteatri tantsijale. Lavastus esietendus käesoleva aasta kevadel. "Just" on täis
hetki ja olukordi meie igapäevaelust - läbi huumori ja kerge iroonia. Ühiskond seab oma ideaalideks jõudluse, kasumi, perfektsuse
- inimest  vaadeldakse kui tootliku mehhanismi kasutoovat elementi.

Kõige selle juures aga kipub ununema tähelepanu, mida peaksime pöörama
nii iseendale kui teistele inimestele... sellele, m
is toimub meie mõtetes või teise inimese sees. Mis meid erinevates olukordades suunab? Miks me nii käitume?... Tantsulavastus "Just" püüab mängleva liikumisega tabada elu - lootust, armastust, sõprust, viha ning kõigi nende keerukust.

Lavastuse helilise tausta autoriteks on Plastikman ja Scanner.

 
Marit Mihklepp
Sõltumatu Tantsu Ühendus
projektijuht