Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uued näitused Endla Teatrigaleriis

04.03.2009 15:38

Teatrikuu seitsmendal päeval kell 17 avatakse Endla Teatrigaleriis
Lisl Lindau mälestusnäitus "Sajandinaine".

Näituse legendaarsest näitlejannast Lisl Lindaust (2.09.1907–14.07.1985)
ja tema loometeest on koostanud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi juhtivteadur Kalju Haan ning kujundanud Katre Rohumaa (Tallinna Linnateater). Torist pärit Lisl Lindau õppis Pärnu tütarlastegümnaasiumis, seejärel osales Karl Jungholzi näitemängukursustel (1922) ja kaks aastat Gerd Neggo tantsustuudios. Oma pikka teatriteed alustas Lisl Lindau Endlas 1928. aastal, töötades seal 1931. aastani näitleja ja tantsijana.

Näitus jääb avatuks 24. märtsini!
Korraldajad:
Endla Teater
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Pärnu Zonta klubi
Liisa Ojaveer

**

Alates 3. märtsist on Endla teatri kohvikus ja Küüni koridoris võimalik vaadata fotograaf Dmitri Kotjuhi fotonäitust "Argipäeva hetked".

Selle näitusega teeb Dmitri Kotjuh kummarduse oma ajalehepiltniku ametile ja dokumentaalfotograafiale üldse. "Argipäeva hetked" on Võrumaa Teatajale tehtud fotod (2006–2007), millest kõik pole lehte mahtunud. Piltidel on kajastatud tuntud ja tundmatud inimesed ning paigad. Fotograaf arvab, et igal hetkel on oma tähendus, mida ei saa alahinnata. Seepärast võib argipäev olla edukas ja edutu, huvitav ja igav, lootustandev ja lootusetu. Meeleolude kontrastsust ja sündmuste ehtsust rõhutavad piltide mustvalged toonid. Dmitri Kotjuhi fotosid on avaldatud kõigis Eesti suuremates päeva- ja nädalalehtedes ning ajakirjades.