Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uue Turu platsil näeb tsirkusekehade ja looduse kooskõla

22.09.2023 12:41

23. septembril 2023 kell 15.00 avatakse Tammsaare pargi Uue Turu platsil fotograaf Luisa Greta Vilo kolmas isikunäitus "Keha(s)tus". Näitus väljendab ühtaegu inimkeha lihtsust ja selle võimekust, moodustades sümbiootilisi vorme Peipsi-äärsete maastikega. Näitus on üleval 22. oktoobrini 2023.

Näituse asukoht on väga tähenduslik, sest 1966. aastal lammutati sealsamas, Uuel turul Tallinna esimene ja seni ainus statsionaarne tsirkusehoone. Fotonäituse idee viib tagasi 2021. aastasse, mil Vilo hakkas nüüdistsirkuse artistidega koostööd tegema. Noor fotograaf vaimustus tsirkuseartistide võimest moodustada uskumatuid vorme ja soovis kunstiliike ühendades luua midagi tähenduslikku ka väljaspool etendusolukorda. Koostöös Balti artistidega sündis näitus, kus näeb virtuoossete kehade ning Peipsi suviste metsade, niitude ja veekogude põimingut.

Luisa Greta Vilo lõpetas tänavu kevadel Kõrgema Kunstikooli Pallase fotograafia eriala. Näitusetegevusega alustas ta 2020. aastal, mis ajast on osalenud kümmekonnal grupinäitusel. Vilo esimesed kaks isikunäitust olid "Loodu sees" (2022) Aparaaditehases ja "Haavatavuse fragmendid" (2023) Tartus Tampere majas.

Fotodel figureerivad artistid, kes osalevad Balti nüüdistsirkuse esitlusfestivalil EPICIRQ. EPICIRQ on professionaalse tsirkuse biennaal, mis tänavu toimub 6. kuni 7. oktoobrini Tallinnas Sakala 3 teatrimajas. Kavas on Balti artistide lavastused, lühietteasted, tööprotsessi esitlused ja liftikõned. Esitlusfestivali korraldab MTÜ Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus ning festivali toetavad Creative Europe, Grassroot Network, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvakultuuri Keskus.

Festivalist saab lähemalt lugeda veebilehelt epicirq.com.

Pildil foto näituselt "Keha(s)tus". Foto: Luisa Greta Vilo