Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uue filmiaasta avapaugu annab kassettfilm “Karikakramäng II”

03.01.2013 14:39

Uue filmiaasta avapauk lastakse kolmest rauast korraga.
2013. aasta esimeseks eesti filmi esilinastuseks on 7. veebruaril kinodesse jõudev lühimängufilmide kassett “Karikakramäng II”. Filmi pealkiri on viide 1977. aastal välja tulnud kassettfilmile “Karikakramäng”, millega debüteerisid suurel ekraanil sellised tuntud kinomehed nagu Peeter Simm, Peeter Urbla, Arvo Iho, Arvo Kukumägi, ning mida peetakse eesti kino uue laine uljaks alguspunktiks. Filmis “Karikakramäng II” kehastab ühte keskset osa ka kinolegend Arvo Kukumägi, kellega kohtumine kinolinal on sündmuseks omaette. “Karikakramäng II” ühendab nii debütante kui vanu tegijaid, filmi stsenaristideks ja lavastajateks on Elina Naan, Jan-Erik Nõgisto, Katrin Maimik ja Andres Maimik.

Kolmikfilm vaatleb kolme erinevat eluiga, kus inimene on sunnitud langetama otsuseid, mis mõjutavad tema ülejäänud elu. Sellised hetked saabuvad sama äkki ja dramaatiliselt kui esimene armumine. Kuidas nende kriisidega toime tulla nooruses, varases keskeas ja kuldsetes aastates?
Elina Naani filmis “Aitäh, et sa minuga juhtusid" sõidavad kaks noormeest ja kaks tüdrukut väikesele seiklusele läbi suvise Eestimaa. Teekonnal avastavad noored, et nende vahelised suhted on palju vastuolulisemad, kui välja paistab. Selles armusuhete sasipuntras peavad poisid langetama valiku, mis määratleb, kes nad on ja mis neist elus edasi saab. Filmi režissöör ja stsenarist on Elina Naan, operaator Mihkel Soe, originaalmuusika on kirjutanud Rein Fuks. Osades Ivo Reinok, Johannes Naan, Liis Lindmaa ja Kristiina Hortensia Port. Tootja Editt Romän & Muuskuri.

Jan-Erik Nõgisto ja Katrin Maimiku filmi "Foto" peategelaseks on 30ndais Maarit, kes elab koos oma kiusliku ja manipuleeriva isaga. Kuna Maarit pühendab kogu oma aja ja energia invaliidistunud isa eest hoolt kandmisele, siis on ta pidanud loobuma noore naise täisväärtuslikust elust. Tal ei ole tõsisemaid suhteid meestega ning pole ka saanud lapsi. Aga bioloogiline kell tiksub. Ühel päeval kohtab Maarit 9-aastast poissi Rainerit. Nende vahel tekib kummaline suhe. Filmi režissöörid on Jan-Erik Nõgisto ja Katrin Maimik, operaator Mihkel Soe, kunstnik Elo Soode, originaalmuusika filmile on kirjutanud Sten Šeripov, stsenarist Katrin Maimik. Osades Helen Ehandi, Arvo Kukumägi, Henry Orlov, Eduard Salmistu ja Eva Püssa. Produtsent Andres Maimik, tootja Kuukulgur Film.

Andres Maimiku ja Katrin Maimiku film "Hõbepulm" on kurbnaljakas lugu keskealisest paarist, kes otsustavad suurejooneliselt tähistada oma saabuvaid hõbepulmi. Klopitakse puhtaks vana pulmakleit ning aetakse see kärinate saatel pereemale selga. Alguses tundub, et kõik sujub ladusalt, aga peo käigus hakkab ideaalne fassaad tasapisi laiali pudenema ning paljastuvad aastaid allasurutud konfliktid, hirmud ja kompleksid. Filmi stsenaarium ja režii Andres Maimik ja Katrin Maimik, operaator Mihkel Soe, kunstnik Kristiina Ago, osades Anne Reemann, Eero Spriit, Loore Martma, Carmen Mikiver, Indrek Taalmaa, Kiwa. Produtsent Anneli Lepp, tootja Kuukulgur Film.

Filmi väljatoomist toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Sihtasutus ning Balti Filmi- ja Meediakool. 

Filmi treiler: http://www.youtube.com/watch?v=t62Gdl6WBCo
Filmide stillid: http://server.kuukulgur.ee/AVALIK/Karikakram2ng_II_stillid_3filmi/

Teate edastas:
Katrin Maimik
Eesti Film 100
Avalike suhete juht
+372 565 027 21
www.ef100.ee