Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uudiseid Rakvere Teatrist

01.07.2009 10:12

Kuigi Rakvere Teatri hooaeg alles kestab, 8.–10. juulini toimuvad "Toatüdrukute" lisaetendused, võib juba praegu öelda, et tegemist oli väga eduka hooaja ning õnnestunud suvelavastuste perioodiga. Möödunud hooajal esietendus kümme uuslavastust, sealhulgas kaks suvelavastust – "Vennad Lõvisüdamed" ja "Toatüdrukud". Suvelavastuste saalide täituvus oli pea 100-protsendiline. Prognoositud 7200 vaataja asemel külastas suve-etendusi 7489 inimest, arvestamata juulis toimuvaid "Toatüdrukute" lisaetendusi. Juuni alguse etendustel käis vihmaste ilmade tõttu mõnevõrra vähem rahvast, see-eest viimaseid etendusi mängiti täissaalidele. Menukalt läks ka 28. juuni hilisõhtune "Vendade Lõvisüdamete" lisaetendus.

Järgmise hooaja esimesel poolel esietendub Rakvere Teatris mitu uuslavastust. Erki Aule lavastab eesti rahvalike naljandite põhjal rahaahnusest ja kavalusest rääkiva naljaloo lastele "Kaval-Ants ja Vanapagan". Jaanika Juhanson toob lavale samanimelise menufilmi põhjal valminud romantilise komöödia "Kui Harry kohtas Sallyt" ning Üllar Saaremäe lavastab eneseabiõpikute põhjal "Elu ja kuidas sellega toime tulla". Jõule tähistab Rakvere Teater Narnia lugude maaletooja Andry Ervaldi näidendiga "Jäneste kirik", mille peategelasteks on asju kokku kuhjavad hullunud jänesed, kes tahavad kogu maailma muuta kaubanduskeskuseks. Jäneste vastas seisab aga kindlameelne jääkaru Aaron.

Järgmisel hooajal on ka Rakvere Teatri 70 aasta juubel. Rakvere Teater avati 24. veebruaril 1940 pitsballiga ning järgmisel päeval mängiti Kitzbergi näidendit "Tuulte pöörises".

Kristo Kruusman
Rakvere Teatri reklaamijuht
tel 32 95 443