Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Uudiseid Rakvere Teatrilt

20.05.2009 14:29

Avalöögina juunis Rakvere Rahvaaias esietenduvale suurele suvelavastusele "Vennad Lõvisüdamed" kutsub Rakvere Teater 20.–27. maini kõiki huvilisi osalema Rootsi-teemalisel nädalal. Kolmapäevast kolmapäevani kestev nädal toob endaga kaasa pannkooke ja käsitööd, kontserte ja koristamist, rahvustoitude menüü Teatrikohvikus ning filmiprogrammi Teatrikinos.
Täpset kava vaata Rakvere Teatri kodulehelt www.rakvereteater.ee.

Neljapäeval, 21. mail kell 15 toimub Rakveres Näituse tänav 4a ja 4b vahelisel territooriumil Polügoonteatri hooaja avaetendus "Õnn", millele eelnevad suured koristustalgud kell 13.
Polügoonteatri hooaeg algab õnnemänguga, kus osalejate järjepidev vedamine/mittevedamine päädib elu eesmärgiotsingute formuleerimistseremooniaga. Eripärase õ-tähega algav sõna "õnn" tähistab eesti keeles samaaegselt nii soodsat ehk õnnelikku juhust kui ka inimelu loomuliku eesmärgi – soovi olla õnnelik – täitumist. Sõna mitmetähenduslikus eripäras võib peituda rohkemgi.
Rakvere Teatri peakunstnik Erki Kasemetsa loodud Polügoonteatri esimene etendus toimus 1996. aastal ning mõiste polügoonteater tähistab kõikide võimaluste aegruumi, milles aset leidev etendus on süžeest lähtuv kordumatu kombinatsioon suunatud ja isetekkelistest tegevustest. Iga etendus kujuneb osalejate ja publiku, inimliku teguri, juhuste ja kordumatuse koosmõjus ning on ainukordne. Polügoonteatrit on tehtud Tallinnas, Kloogal, Paides, Rakveres ja Groningenis. Eelmisel aastal esitati rahvusvaheliselt teatrifestivalil Baltoscandal Polügoonteatri ja Rakvere Teatri koostööna valminud lavastust "Kool". Järgmine Polügoonteatri etendus "Auto" ("Car Wars") toimub 29. mail kell 18 Tallinnas Kultuurikatlas.