Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Urve Tauts esitles CD-plaati “Merepildid suveöös”

03.11.2020 16:58

Legendaarne metsosopran Urve Tauts esitles 3. novembril 2020 Estonia restoranis oma CD-plaati "Merepildid suveöös", mis on pühendatud Peeter Lilje 70. sünniaastapäevale.

Lummavalt kauni häälega Urve Tautsi repertuaar on olnud läbi aegade väga rikkalik ning eripalgeline – sinna kuulub üle 70 ooperi- ja operetirolli – ning see kajastub ka välja antud plaadil. Ooperi ja opereti kõrval oli Tauts aastakümneid ka vokaalsümfooniliste suurvormide hinnatud esitajaks. Tema töödes kerkib esile näitlejameisterlikkus, karakterite psühholoogiline sügavus ja eluline usutavus, musikaalsus ja stiilitunne.

Urve Tautsi ja Peeter Lilje koostöö sündis Estonia teatris, kus Lilje juba tudengina 1973. aastal tööd alustas. Esimesed tema juhatatud ooperid olid Leo Normeti Pirnipuu ja Giuseppe Verdi "La traviata", milles laulis ka Urve Tauts. Kahekümne ühise tööaasta hulka mahtus kümmekond lavastust ja tohutu hulk etendusi.

Pühapäeval, 8. novembril 2020 tähistab Rahvusooper Estonia metsosopran Urve Tautsi 85. ning koloratuursopran Anu Kaalu 80. sünnipäeva "La traviata" etendusega.