Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Urmas Vadi ja “Peeter Volkonski viimane suudlus” said auhinnatud

10.03.2011 18:25

Peeter Volkonski viimane suudlusUrmas Vadi, kel esietendub Tartu Uues Teatris 16. märtsil autorilavastus “Rein Pakk otsib naist”,  sai hiljuti Tuglase novelliauhinna ning pärjati ka Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali laureaadiks näidendiga “Peeter Volkonski viimane suudlus”, mis on samuti Tartu Uue Teatri repertuaaris.

Autor ja lavastaja Urmas Vadi "Peeter Volkonski viimane suudlus" on lugu kahest näitlejast: üks juba vanem, mees, teine noor ja naine. Neil on kahepeale üks lugu. See lugu on nii selge, nad teavad, mis lugu see on, kuidas ja miks seda jutustada; milline peaks olema nende etenduse lava, muusika, valgus, kostüümid, publik. Aga mida teha siis, kui ei ole tekkinud, ja näib, et ei tekigi, võimalust seda lugu jutustada…

Näidend esietendus Tartu Uues Teatris 15. aprillil 2010. Lavastuses mängivad Peeter Volkonski ja Laura Peterson, lavastuse kunstnik on Kristiina Põllu.

Auhinnatud autori auhinnatud näidendit saab laval näha 1. ja 2. aprillil Tallinnas Kanuti Gildi Saalis ning 1. ja 2. mail Tartus Genialistide Klubis.

Rohkem Infot: www.uusteater.ee

Katrin Maimik
Tartu Uue Teatri PR
[email protected]
+37256502721
www.uusteater.ee