Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ungari teatritrupi Kompánia külalisetendused Eestis

16.06.2008 11:31

16. - 19. juunil annab Von Krahli Teatris ja Genialistide Klubis etendusi Ungari teatritrupp Kompánia. Mängitakse kaht lavastust: „Rehepapp“ ja „Othello“.

Kompánia teatritrupp kujunes 2001. aastal ühe põhi- ja keskkooli näitekunsti õpilastest. Selles koolis pannakse draamaõpetuse kõrval rõhku ka muusika- ja liikumisõpetusele ja nõnda on loomulik, et trupi liikmed saadavad ka oma etendusi ise elava muusikaga (veelgi enam - "Angara" nime all astuvad nad üles ka folk-jazz ansamblina). Samuti on etenduste lahutamatuks osaks liikumine (tantsud, pantomiim jne). Seetõttu on nende mängus erilist ühtsust ja sünesteesiat. See noor trupp töötab ka alternatiivse töökojana, viies läbi rahvusvahelist projekti nimega "back to babylon", kus katsetatakse uute vormikeelte ja stiilidega. Neid on tunnustatud nii kodus kui välismaal (tänavu said nad Ungari riikliku Csokonai-nimelise auhinna töö eest alternatiivse näitlemise viisidega). Samuti astub trupp üha sagedamini üles välismaal.

Eesti-reisi põhjuseks on nende repertuaaris olev Andrus Kivirähki "Rehepapi" töötlus. Kahevaatuseline lavastus püüab peamiselt näidata raamatus rõhutatud erinevaid kihte: (enese)iroonia, maainimeste ja nende rõhujate suhted, eesti talupoegluse eripärad, muinasloo/mütoloogia kihid, armastusliinid, õpetlikkus. Originaalteos mõtestatakse esiletõstetud osaliste, rõhutatud kihtide, muusika ja liikumise kaudu ümber, pakkudes seega ka neile, kes lugu tunnevad, midagi uut. Lisaks "Rehepapile" esitavad nad oma kõige uuemat lavastust, Shakespeare’i "Othello" põhjal valminud tantsukommentaari. See muusikaline etüüd on petvate ja armunud kehade lugu sellest, kuidas kujunevad inimsuhted Maal ja sellest väljaspool. Kuna etenduses teksti ei ole, saab mis tahes publik seda ühtmoodi vastu võtta.

16.-17. juunil toimuvad etendused Von Krahli Teatris Tallinnas, 18.-19. juunil Genialistide Klubis Tartus, mõlemas esinemispaigas mängitakse mõlemaid lavastusi. Piletid etendustele on müügil Piletilevis ja Von Krahli kassas.

Lisainfo: www.vonkrahl.com 

Madli Pesti
Von Krahli Teater
avalikud suhted
6269098
55541117