Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ungari tantsuteatri “Compagnie Yvette Bozsik” Eesti turnee

29.03.2006 12:10

29.-31. märtsil saab Ungari Instituudi korraldusel teoks Ungari tunnustatud tantsuteatri Compagnie Yette Bozsik Eesti turnee, mis jõuab Jõhvi, Tartusse ja Tallinna. Külalisetenduste kavas on trupi kunstilise juhi Yvette Bozsik'i tantsulavastus "Double Trouble".

2002. aastal loodud Bozsik'i ja Tamás Vati duett on jätkuks autori varasemale märkimisväärsele tööle "Xtabay". 
"Double Trouble" otsib vastust Platoni filosoofilisele küsimusele: kas me oleme jumalikult kellelegi määratud ja kas me leiame oma teise poole üles? See on psühholoogiline reis instinktides, mis uurib kuivõrd oleme oma heitlustes ühtselt järjekindlad ja kas kogu elu pole mitte põgenemine tõeliste väljakutsete eest? Lavastus kõneleb kahe inimese - sõprade, armastajate, abikaasade - suhetest kibemagusa huumoriga, mõnikord kaheldes, mõnikord sügava mõistmisega...

Yvette Bozsik on lõpetanud 1988.a Budapesti Balletiinstituudi klassikalise balletiartistina, kuid juba 17-aastase õpilasena hakkasid teda paeluma ka avangardse tantsu võimalused. 1993.a lõi ta oma tantsutrupi Compagnie Yvette Bozsik ning on sestsaati nii sooloartisti kui ka koreograafina muutunud Ungari kultuurielus lausa omaette ilminguks. Oma kompaniile on Bozsik loonud ligi 15 lavastust, lisaks on ta löönud kaasa erinevates projektides ja lavastanud teistele. Tema erinevad tööd on pälvinud korduvalt auhindu ja äramärkimisi. Eestis etenduv Double Trouble on premeeritud Edinburghi Fringe festivalil. 1997.aastal esines Yvette Bozsik oma trupiga Tartus Dionysia festivalil.

Yvette Bozsik'i anne on inspireerinud ka filmitegijaid. Ta on mänginud juhtivaid rolle kahes ungari filmis (nt Márta Mészárosé "The Miraculous Mandarin" 2002). Alates 2001. aastast on ta külalisõpetaja Ungari Balleti Akadeemias.

Ungari Ravuspühal, 15. märtsil pärjati Yette Bozsik Ungari kőrgeima kunstipreemiaga (Kossuth-díj).

Tamás Vati on õppinud Budapesti Balletiakadeemias ning töötanud Kesk-Euroopa Tantsuteatris. 1996. aastast on ta Yvette Bozsik´i kompanii solist ning loonud arvukates Bozsik´i lavastustes meisterliku ja omanäolise draama-ning karaktertantsijana unustamatuid tegelaskujusid.

Double Trouble
Koreograafia: Yvette Bozsik
Esitavad: Yvette Bozsik, Tamás Vati
Lavakujundus: László Najmányi
Kostüüm: Mara Bozóki
Valgus: József Petô
Mask: Fruzsina Nagy
Helilooja: Jean-Philippe Heritier
Film: Sandor Cs. Nagy 

Eesti turnee korraldab Ungari Instituut, Ungari saatkonna ja Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna toetusel. 
Külalisetendused Eestis toimuvad kolmapäeval, 29. märtsil kell 19:00 Jõhvi Kontserdimajas; neljapäeval, 30. märtsil kell 19:00 Tartu Sadamateatris ning reedel, 31. märtsil algusega kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis Tallinnas.

Piletid müügil Piletimaailmas ja Piletilevis üle Eesti.

Lisainfo:
Kadi Raudalainen
[email protected]
6440 445
www.unginst.org.ee