Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ungari: fookuses “Eesti naiste laulud”

01.11.2013 11:41

Eesti Instituut Ungaris
Falk M. u. 22. fe. 2 Budapest Ungari
12. novembril 2013 kell 18.30 - 20.00


Eesti Instituudi Budapesti esinduse teatriõhtute sarjas tutvustatakse Eesti teatrimaastiku silmapaistvamaid tegelasi ning saavutusi, keskendudes igal aastal ühele teatritrupile. 2013. aastal näidatakse seitset Von Krahli Teatri lavastuse linastust, sel korral "Eesti naiste laule". Nargen Opera ja Von Krahli Teatri ühislavastus esietendus 14. juunil 2006. a. Naissaarel Omari küünis.

Dramaturgiliselt jalutab lavastus mööda eluringi sünnist surmani. Vanadel eesti runolauludel põhinev tekst käib ausalt ja häbenemata ning midagi ilustamata läbi erinevad faasid naise elus. Meile ei räägita ühe naise lugu, vaid lauldakse naineolemisest üldiselt. Kuigi riimid pärinevad ammustest aegadest, ei saa neid tänapäeval kohatuks nimetada. Naine jääb naiseks ka aja möödudes, muutub vaid sündmuste vorm ning nägu. Mälestused, mehed ja mured saadavad kõiki naisi nende elu lõpuni, sõltumata sajandist või saarest. (Eesti Ekspress, Areen 19.06.2006)

"Ballaadidega" võrreldes on "Eesti naiste laulud" palju intiimsemad. Enamjaolt kõik kõlab ehedalt laulduna a cappella. See on maagiline, kohati õhuline ja hõrk lavastus.
(Tõnu Kaljuste)

Helilooja VELJO TORMIS, muusikaline juht TÕNU KALJUSTE, lavastaja PEETER JALAKAS.

Laval NARGEN OPERA KOOR, solistid KÄDI PLAAS, IRIS OJA, CELIA ROOSE, MARET MURSA, ANNE TÜRNPU, LIDIA MÄGI, KÄRT JOHANSON, INGRIT VAHER, RIINA MAIDRE, VERONIKA PORTSMUTH, MEELIKA HAINSOO.

Kontakt
Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/