Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse konverents “Põimunud kirjandus”

30.11.2015 15:12

Neljapäeval, 3. detsembril toimub Tallinnas, Roosikrantsi 6, III korruse suures saalis konverents "Põimunud kirjandus: kultuurilised, rahvuslikud ja žanrilised ristumised Eesti kirjakultuuri ajaloos".  

Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus korraldab konverentsi, mille eesmärgiks on keskenduda kirjanduse kui erinevaid diskursse põimiva tekstilise reaalsuse uurimisele. Konverentsil esinevad Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse, Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Kirjandusmuuseumi teadlased.

Ettekannetes analüüsitakse järgnevaid suuremaid teemavaldkondi: baltisaksa kirjakultuur ja selle suhe Eesti kirjandusega (Faehlmann, baltisaksa ajalookirjutus), rahvusliku ja modernistliku diskursi kujunemine Eestis (Tammsaare ja Nietzsche), nõukogudeaegse kirjavara avalikud ja varjatud põimumised (Rudolf Sirge ja eeltsensuur), põimumised eri kunstiliikide ja kirjandusžanride vahel Eesti kultuuriloos (Georg Mülleri ja Toomas Pauli jutlused). Teiste hulgas on ka Piret Kruuspere ettekanne "Merle Karusoo 21. sajandi hakul sündinud lavastustest – retrospektiivselt". 

Konverentsi tutvustus ja programm

Lisainfot saab küsida telefonil 6443 147 või e-posti aadressil [email protected]

Eesti Teaduste Akadeemia 
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Tel +372 6443 147
www.utkk.ee