Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Üliõpilasteatri “Naljad armastusest” Athena keskuses

26.01.2009 15:10

Lavastaja Sergei Turban: "Tšehhovi kahe naljandi "Juubel" ja "Abieluettepanek" põhjal valminud lavastus "Naljad armastusest" on segu komöödiast, lüürikast, farsist ja tragikomöödiast. Näidendi kangelased naeravad ja nutavad, tantsivad ja laulavad, kannatavad ja lõbutsevad. Nad käituvad ühtaegu harjumuspäraselt ja etteaimamatult. Armastus ja elu tõukab neid ettearvamatutesse ja absurdsetesse situatsioonidesse."

Lavastus on valminud rahvusvahelise projekti "Teatralny Koufar On Stage" raames. Lavastaja Sergei Turban on Valgevene ülikooli teatri kunstiline juht ning lavastaja ja ühtlasi ka festivali Teatralny Koufar, millel üliõpilasteater on kahel korral edukalt osalenud, üks eestvedajaid.

Idee vahetada kahe teatri lavastajaid tuli mõlema teatri poolt: üliõpilasteatri lavastaja Kalev Kudu tõi 2008. aasta oktoobris Minski  ülikooli teatris välja Daniil Harmsi "Jelisaveta Bami" ja nüüd tõi Sergei Turban Tartu üliõpilasteatris lavale komöödia "Naljad armastusest". Lavastuses teevad kaasa eelmise aasta sügisel teatrisse võetud tudengid ning ka mõned vanemad TÜT tegijad.

Etendused Athena keskuse pööningusaalis toimuvad 26., 27. ja 28. jaanuaril kell 18 ning 4., 5. ja 6. veebruaril kell 19.
Teater mängib lavastust ka Viljandis tudengiteatrite festivalil
15. veebruaril.

Piletid (50 ja 80 kr) on saadaval Athena keskuses E-R 12-17 ja tund enne etenduse algust kohapeal.
Info 730 5454 või [email protected]

Üliõpilasteatri ja Valgevene ülikooli koostööprojekti toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Athena keskus ning Tartu ja Valgevene ülikool.

Kalev Kudu
www.ut.ee/teater