Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ülemaailmne tsirkusepäev Tallinnas

25.03.2014 12:15

Tsirkusepäev 2014
Eesti tsirkusekogukond kutsub tähistama viiendat Ülemaailmset Tsirkusepäeva.

13.-20. aprillini 2014 leiavad aset Suur Tsirkuse Rongkäik Tallinna vanalinnas, Tsirkuse Olümpia, Eesti püramiidi loomine Vabaduse väljakul, Eesti Tsirkuse Gala Kumu auditooriumis ning laste gala „TsirkuseRing“ OMAsaalis.

Neljapäeval, 17. aprillil kell 19 toimub Kumu auditooriumis Eesti Tsirkuse Gala 2014, kus on üles astumas kogu Eesti kaasaegse tsirkuse paremik. 
Programmis on omal kohal nii mustkunst ning hea huumor. Mängleva kergusega astuvad publiku ette žonglööride ja õhuakrobaatide grupid, monoratturid, köietantsijad, artistid trapetsil, kangal või hiina mastil. Laste tähelepanu köidavad nii mitmedki tegelased kas saalis, eesruumis või mine tea veel kus...

Kahetunnises, ainukordses programmis astub üles ligi 50 artisti. Nende seas: Ireen Peegel, Johanna Terasmees, Kaupo Pilder ja Priit Peetris, Kaur Kivilo, Kreete Tarmo, Lembi Vaher, Vello Vaher Tsirkusekool, Lizeth Valme, Mustkunstnike Liit, Meelis Kubo, Omatsirkus, Piip ja Tuut, Tsirkusestuudio Folie, Urmas Kollom. Külalistena ETA tantsustuudio, Dan le Man (Austraalia), Miky Hidalgo Morriss (Hispaania). 

Õhtut juhivad tuntud klounid Piip ja Tuut. Kava aitab muusikaliselt siduda legendaarne ansambel „Kriminaalne Elevant“. Galaõhtu paneb kokku lavastaja Terje Bernadt (Tsirkusestuudio Folie). Valguslahendused loob Kaisa Paluoja (Kumu). 

See on ainus kord aastas, kus ühes lavaruumis kohtumas või segunemas nii uhke seltskond Eesti kaasaegse tsirkuse tegijaid koos külalistega. Programm saab olema põnev nii noorele kui eakale tsirkusesõbrale.

Tulge kogu perega! 
Piletid Piletilevis 13/18/20/25€

Eesti tsirkuse gala 2014Pühapäeval, 13. aprillil
12.00 Suur tsirkuse rongkäik (Tallinna vanalinnas ja Vabaduse väljakul)

Rongkäigule on oodatud klounid, akrobaadid, nende sõbrad ja tsirkusekunsti austajad. Kuna tsirkus on valdkondade vaheline kunst, siis lisaks tsirkuserahvale on rongkäigule oodatud ka tantsijad, muusikud, maadlejad, parkuuri,- või trikingu harrastajad, samuti stuudiod ja erinevate koolide kollektiivid, kelle tegevus sisaldab tsirkuse elemente. Rongkäik on hea võimalus asjahuvilistel olla koos, demonstreerida enda oskusi ning jagada rõõmu. Publikut ootame kaasa elama ja lõbusast päevast osa saama. Rongkäigule annavad sellel aastal volüümi Viljandi Drumlabi vinged trummeldajad Reigo Ahvena eestvedamisel. Rongkäigu meeleolu kütavad üles klounid Piip ja Tuut. 
Rongkäigul osalejatel palutakse tulla Vabaduse väljakule alates 11.00.-st. 
Gruppide registreerimine rongkäigule: [email protected] kuni 11. aprill.

13.00 Tsirkus 'Olümpia', Eesti püramiidi ehitus, fotovõistlus

Peale rongkäiku, kell 13.00 on võimalus kõigil huvilistel osa võtta Tsirkuse Olümpiast Vabaduse väljakul. Humoorikad aga osavusel baseeruvad katsed pakuvad põnevust igas vanuses pealtvaatajale ja osalejale. Tsirkuse alad on veel täpsustamisel kuid kuuldavasti sisaldavad katsed tasakaalu hoidmist, žonglöörimist, saltode sooritust teatud aja jooksul, kätel seisu, monoratta sõitu, kätekõverdusi, hularõnga keerutamist ning võidunaermist.Tsirkus toimib igal tasandil ning see on kõigile – lastele, noortele, eakatele, peredele, professionaalidele, algajatele, - aga ka puuetega inimestele. Tsirkuse Olümpiat ja Rongkäiku viib läbi artist Dan le Man (Austraaliast), kellel on pikaaegsed kogemused maailma erinevatelt festivalidelt.

Ülemaailmse Tsirkusepäeva puhul toimub ka fotovõistlus, et jäädvustada pildile Eesti oma püramiid, milleks rohkeid võimalusi pakub kindlasti Tsirkuse Rongkäik. Püramiid on tsirkusekunsti sümbol, mis ühendab endas jõudu, tugevust, koostööd ja usaldust. Fotod püramiididest saadetakse maailmaorganisatsioonile, kus need ühendatakse omavahel virtuaalselt suureks kompositsiooniks. Fotovõistlusest osavõtjatel tuleb end registreerida www.circusfederation.org kodulehel ning sinna pildid üles laadida. Samuti saab jagada kaadreid sündmusest Facebooki lehele Ülemaailmne Tsirkusepäev 2014.

Neljapäeval, 17. aprillil
19.00 Eesti Tsirkuse Gala Kumu auditooriumis(Weizenbergi 34/Valge 1)

Pühapäeval, 20. aprillil
16.00 Tsirkusering (OMAsaal, Kopli 25)

Uuri täpsemalt: www.tsirkus.ee  
Videoklipp: http://youtu.be/rCgZfemjnz8 

Ülemaailmne tsirkusepäev Tallinnas
lisainfo:
Anu Tähemaa
produtsent
[email protected] , +372 5058618