Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Üle-eestiline noorte tantsukompanii annab etendusi

26.09.2016 13:55

Üle-Eestiline noorte kompanii astub lavale tantsivate superkangelastena lavastuses "Lendav banaan".

Oktoobri alguses etendub järjekorras teine Koolitantsu Kompanii lavastus - uus lend tantsivaid noori annavad tunnise, nelja erinevat tantsužanri ühendava tantsuetenduse. Lavastus „Lendav banaan“ on publiku ees viiel korral Põlvas, Tartus ja Tallinnas.

Koolitantsu Kompanii teise lennu tantsijad valiti välja kevadel festivali Koolitants 2016 töötubadest, millele järgnes põnev lavastuse loomise protsess Koolitantsu Kompanii suvekoolis. Suvekooli õpetajad ja koreograafid Ruslan Stepanov, Eneli Rüütli, Elina Tamm ja Maria Goltsman otsisid koos neljakümne üheksa noore tantsijaga superkangelasi meie ümber ja sees. Koreograaf Maria Goltsman ütleb lavastuse kohta: „“Lendav Banaan" on lavastus, milles kohtuvad noorte hirmud ja rõõmud, õhupallid ja maskid, Chopin ja Feder ... Purskav energia haarab kaasa ja viib superkangelaste maailma.“

Tantsuagentuuri juhataja Raido Bergstein rõhutab omalt poolt: „ Mul on siiralt hea meel, et selline nähtus nagu Koolitantsu Kompanii ellu kutsutud sai. Kui suurel Koolitantsu festivalil näeb tantsijad oma harjumuspärases olukorras, siis Kompanii on noorele omamoodi platvorm, kus nad saavad ennast ja oma ideid oluliselt teistmoodi väljendada. Ilma koostöö valmiduseta ja suure tahtmiseta lavastus ei sünniks. Koolitantsu Kompanii on näide aga sellest, et ühise olulise asja nimel panustavad ühtmoodi kõik Kompanii liikmed. Meie jaoks on oluline, et noortel, kes võib-olla tulevikus professionaalsel tasemel ei tantsi, saaksid professionaalse lavastusprotsessi kogemuse vaatamata sellele.“

Lavastuses löövad kaasa: Karita Särekannu (ETA Tantsukool), Marten – Egert Vahtla (Kunda ÜG liikumisrühm), Mariann Onkel (Kunda ÜG liikumisrühm), Agnes Palandi (Kadi võimlejad), Gerda Saks (Kadi võimlejad), Anita Kurõljova (ETA Tantsukool), Gerly – Alice Müür (Rapla Tantsustuudio), Aire Siivask (Tantsutrupp LP), Egely Pruuli (Tantsuselts Pärliine), Marko Reitalu (ETA Tantsukool), Mirjam Kivimäe (Variatsioonid), Grete – Lisette Gulbis (Tantsuklubi HOP), Greta Elanor Palgi (Error Tantsukool), Klaudia Sarah Kaar (Tantsustuudio LYS), Liisbeth Kesamaa, Johanna Laura Trug (Paide Gümnaasiumi Südameke), Annabel Matkur (ETA Tantsukool), Kaili Nurk (Meie Inimesed), Getter Miida Kask (Meie Stuudio), Teele Tammsaar (Tiina Tantsustuudio), Emma Kaups (Tiina Tantsustuudio), Aksel Joonas Reedi (Pühajärve Põhikool), Merit Mäekalle (Tantsustuudio LYS), Robert Birnbaum (Meie Stuudio), Eliise Altoja (Iisaku Kunstide Kool), Andrea Randmaa (ETA Tantsukool), Andra Madisson (Meie Stuudio), Anna – Liisa Lipp (Tantsukool Luikede Lend), Anastasia Cheberya (Genesis), Evelyn Unt (KT Stuudio), Hanna Lisette Helekivi (Variatsioonid), Rose – Marie Riitsalu (Tantsustuudio LYS), Kristiina Ojamäe (Tantsukool Ciara), Melani Maria Maiberg (Petsikad), Jana Artjuhh (Tantsustuudio Step Up), Jaana Persidski (ETA Tantsukool), Kertu Paavel (ETA Tantsukool), Vivian Loorents (We Dance Tantsustuudio), Kristiina Liukanen (We Dance Tantsustuudio), Kersti – Liis Vimm (Sache Tantsutüdrukud), Daniela Privis (ETA Tantsukool), Ranno Kähr (Meie Stuudio), Pamela Saarniit (Meie Stuudio), Fiona Kaldmaa (Tantsuklubi HOP), Annabel Lillestik (Error Tantsukool), Marit Miller (Tantsustuudio Dance Dream), Mirlen Liiv (Error Tantsukool), Mikk Kaasik (VK Janika Briljandid), Matis Tõnisson (Shaté Tantsukool). 

Lavastus “Lendav banaan” on publiku ees kolmes erinevas linnas – 9. oktoobril Põlvas, 10. oktoobril Tartus, 11. oktoobril KUMUs.


Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur on tantsukeskus, mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. Oluline osa ETA tegevustest on suunatud väljapoole pealinna, et pakkuda tantsukunsti vaatamise võimalusi Tantsutuuril ning esinemisvõimalusi lastele ja noortele Festivali Koolitants tegevuste raames. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi: loometegevust, etendustegevust, huviharidust ja tantsijate koolitust, üle-Eestilist valdkonna infovahetust ja koostööd ning tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmist regionaalselt läbi Koolitantsu ja Tantsutuuri tegevuste. ETA teeb aktiivset koostööd teiste erialaliitude ja sarnaste eesmärkidega (tantsu)organisatsioonidega nii Eestis kui ka välismaal.
 
Raido Bergstein
juhataja
Eesti Tantsuagentuur
+372 5645 4888
raido@tantsuagentuur.ee