Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ühtne Eesti Suurkogu kollektiiv on Oivalise ajakirjanduse aastapreemia nominent

11.08.2010 12:06

Oivalise ajakirjanduse aastapreemia žürii valis esmaspäeval kuus nominenti, kelle hulgas on Kadri Ibrus, Mart Jesse, Vladimir Fridlyand, Rein Sikk, Daniel Vaarik ja Ühtse Eesti Suurkogu kollektiiv. Ühtse Eesti suurkogu ettevalmistav seltskond ei tegelenud küll ajakirjandusega traditsionaalses mõttes, kuid žürii meelest oli tähelepanuväärne suurkogule eelnenud uurimistöö, selle meediakajastus ja ühiskondlik mõju.

Nimetatud kuue nominendi seast valib žürii Oivalise ajakirjanduse aastapreemia saaja septembris. Viieliikmelisse žüriisse kuuluvad Mihkel Kaevats, Natalja Kitam, Kristina Mänd, Mart Raudsaar (esimees) ja Raimo Ülavere.

Aastapreemia otsis oivalist ajakirjandust, mis oleks ilmunud vahemikus juuni 2009 – juuni 2010 ning millel oleks head allikad, ühiskonda teeniv mõju ning hea stiil ja autori julge isikupära.

Kokku kandideeris esimest aastat väljaantavale 100.000 krooni suurusele auhinnale 27 autorit ja autorite kollektiivi, keda võisid esitada nii autorid ise, väljaanded, žürii liikmed kui ka Eesti avalikkus.

Tallinna toimetus,
+372 610 8863
[email protected]