Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Ühe pärli pärast” Dominiiklaste Kloostris

21.08.2007 12:35

20. augustil esietendus Dominiiklaste Kloostri Muuseumis (Vene tn. 16) Marius Lätte ajalooline kammerdraama "ÜHE PÄRLI PÄRAST". Tegemist on algupärandiga, mis räägib ärevatest hetkedest just enne Liivi sõda.

Tüki on lavastanud Urmas Allik, mängivad Mari-Liis Lill, Eva Kalbus, Margus Prangel, Tarmo Prangel ja Kaspar Rõõmus.

Etenduse toob välja loominguline ühendus "Teine Laine".

Ajaloost on teada, et Moskva suurvürstiriigi ametlik sõjakuulutus Liivimaale oli juba varem paljudele siin Liivimaal teada ning nad suutsid oma varad ära peita ja endid sõjaks valmis seada.
Lavastuses kohtuvad salaja Jõhvi kiriku maa-aluses kambris Ivan Julma saadik vürstitar Zabalotskaja ja balti-saksa parun Taube. Nad tahavad tsaari kirja ordumeistrile salaja avada, et teada saada, kas algab sõda või kestab rahu edasi. Kahjuks saabuvad liialt vara tagasi nende poolt pitsatilaki järele saadetud Taube jooksupoiss kohalik tündermeistri poeg Laur ja vürstitarile tsaari poolt kingitud ori Tšalponaja. Lisaks tekkinud segadusele ilmub kohale veel Baltazar Rüssowi kroonikas kirjeldatud Alam-Saksamaalt pärit hullumeelne rändur ja jutlustaja Jürgen. Baltazar Rüssowi kätte on sattunud üks imeline pärl, millest kroonik ei taha mingil juhul loobuda, vaid lubab selle pärli kirjutada oma kroonikasse, teadmiseks tulevastele põlvedele.
Kõigil tegelastel on side selle imelise pärliga.

Järgnevad etendused toimuvad 21., 22., 31. augustil ja 1. septembril kell 18.00.

Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.