Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugalas on tulemas vestlusringid Andero Uusbergi ja Karin Allikuga

10.04.2023 13:17

Ugala Teatris toimuvad aprillis ja mais 2023 lavastuse „Kolm ahvi” etenduste eel ja järel vestlusringid.

Laupäeval, 15. aprillil kell 15.30 vestlevad Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi kaasprofessor Andero Uusberg ja lavastuse dramaturg Priit Põldma infoärevuse ja isolatsiooni teemadel. Andero Uusberg ütleb: „Inimese enesetunde, tervise ja pealehakkamise seisukohalt on kriitilise tähtsusega tunnetatud võime oma keskkonda mõjutada. Kui vaatame kaht viimast kriisi – koroonat ja Ukraina sõda –, siis neid mõlemaid iseloomustab see, et juhtub midagi, mida ma ei ole võimeline eriti suurel määral mõjutama. See on üks ärevuse allikas. Tänapäeval on infoväli tehnoloogiliselt mitmekesine, infovahetus toimub praegu märksa kiiremini kui aastate eest. Maailm, kuhu me ennast paigutame, on suurem ja seetõttu ka vähem kontrollitav. Seda, mida teha saad, on ülivähe. See võib teha olemise raskemaks.”

Vestluse käigus otsitakse vastust küsimusele, kuidas sellises maailmas hakkama saada ja vältida seejuures äärmustesse sattumist. „Kolme ahvi” etendus algab pärast vestlust kell 17.

5. mai etenduse eel algusega kell 18.30 teeb lühikese sissejuhatuse teatrivaatleja Karin Allik, kes kõneleb, kuidas vaadata teatrit, kus lugu ja sõna ei mängi põhirolli. Karin Allik on „Kolme ahvi” kohta märkinud: „See on natukene teistsuguse teatrikeelega, kui paljud inimesed harjunud on, aga see viib publiku sinna teistsugusesse teatrikeelde väga õrnalt ja sõbralikult. See on väga hea lavastus, millega harjutada teistsuguse teatri vaatamist.” Pärast etendust modereerib Allik vestlust lavastuse trupiga – osalevad näitlejad Terje Pennie, Margaret Sarv, Alden Kirss, Jass Kalev Mäe ja dramaturg Priit Põldma.

Vestlusringid on avatud kõigile huvilistele ja tasuta.