Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugalas hooaja esimesed uuslavastused tulekul

29.09.2007 10:06

Lupäeval, 29. septembril jõuab Ugala Teatri väikeses saalis algava hooaja esimese uuslavastusena publiku ette lavalugu pealkirjaga "Tulge kõik, kes te...". Lavastuse maailm, mille keskmes seisab noor teadusemees oma hingesegadikuga, on eestlaste jaoks eksootiline ja tegelaskujudki osaliselt tuntud Idamaa muinaslugudest. Kindlasti pole aga tegu lastelavastusega, lavastaja on žanrimääratlusena välja pakkunud idamaise melodraama.

Tunnustatud aserbaidžaani kirjaniku Kamal Abdulla reaalsuse ning kujutelmade piire segava fantaasiarikka loo lavastajaks on kodumaal kõrgelt hinnatud noor lavastaja Gümrah Ömär Bakuu teatrist YUG. See lavastus on jätkuks koostööle YUG-teatriga, mis sai alguse 2003. aastal Vagiof Ibrahimoglu lavastusega "Dekameron". Ühine on ka mõlema lavastuse kunstnik Rashid Sherif.
Lavastuses osalevad näitlejad Meelis Rämmeld, Janek Vadi, Jaana Kukk, Peeter Jürgens, Margus Vaher, Carita Vaikjärv, Vilma Luik, Tanel Ingi, Jaanus Kask, Tarvo Vridolin, Triinu Meriste ja Merle Liinsoo (külalisena).

Järgmise uuslavastusena toob Ugala 24. novembril suures saalis publiku ette soome kirjaniku Jussi Kylätasku jõulise külasaaga "Runar ja Kyllikki", lavastajaks Taago Tubin Võru Teatriateljeest. Proovidega on algust teinud ka Ugala lastestuudio, mille eestvedaja Kristi Teemusk on uue lavastuse alusmaterjaliks valinud Anderseni muinasjutu "Väike merineitsi".

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja