Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugalas esietendub külasaaga “Runar & Kyllikki”

24.11.2007 18:08

Sel laupäeval, 24. novembril esietendub Ugala suurel laval soome kirjamehe Jussi Kylätasku külasaaga "Runar & Kyllikki", lavastajaks Võru Teatriateljee juht Taago Tubin.

"Runar & Kyllikki" on eht-soomelikult mahlakas näitemäng, ühtaegu õrn ja räme, naljakas ja traagiline. "On kontrastseid värve ja vastandusi: paatost ja karikatuuri, rahvalikku jämekoomikat ja ohuhoiatusi jagavat eetilist valvsust, pühadust ja rämedust," iseloomustab lavaloo tonaalsust lavastaja Taago Tubin.

Eluajal legendiks muutunud Jussi Kylätasku sai selle näidendi kirjutamiseks ainest elust endast, 1950-ndail aastail Soomet vapustanud mõrvalugudest, mis jäidki lahendamata.
Autor on püüdnud vaadata nende lugude taha ja loonud värvika pildi külaühiskonnast, kus peituvad toimunu juured. Lavastaja sõnul toob "Runar & Kyllikki" esile moraali ja eetikat puudutavad probleemid ning loo põhituumana jääb närima küsimus, kas moraalitus maailmas on võimalik hakkama saada moraalsena.

Lavastusele lisab vürtsi keel, mida kõneldakse - nimelt räägib suur osa tegelastest lõuna-eesti murret, mis on Ugala näitlejatele uus ja põnev väljakutse.

Lavastuse "Runar & Kyllikki" kunstnik on Mihkel Ehala ning kostüümikunstnik Liisa Soolepp. Ballaadi "Runar & Kyllikki" kirjutas lavaloole Aapo Ilves.

Nimitegelasi kehastavad Karol Kuntsel ja Kadri Lepp, teistes osades on Luule Komissarov, Andres Tabun, Kiiri Tamm, Arvo Raimo, Kata-Riina Luide, Andres Lepik (külalisena), Aarne Soro, Arvi Mägi, Ott Aardam, Leila Säälik, Peeter Jürgens, Tarvo Vridolin, Kaisa Sein ja Asso Int.

Ugala soovitab lavastust teatrisõpradele alates 14. eluaastast.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja