Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugalas algab jõuluaeg

14.12.2007 14:31

14. detsembril esietendub Ugalas Silvia Soro kirjutatud ning Peeter Tammearu lavastatud verivärske muinaslugu "Haldjakuninga kingitus".

Selle lasteloo lavaletoomisega jätkab Ugala oma jõululavastuste traditsiooni, mille algus nüüdseks juba veerandsajandi taha ulatub.

Kindlasti on praeguste lapsevanemate hulgas palju neid, kes lapsepõlves just Ugala jõuluetendusel oma esimese teatrielamuse said.

"Haldjakuninga kingituse" vaatajad leiavad end keset maalilist haldjametsa, põnevaid, tõsiseid ja ohtlikke seiklusi, vaatemängulisi võitlemisi ja suuri tundeid. Oluliseks teemaks on loos loodus ning selle hoidmine, millesse iga suur ja väike oma panuse võib anda. Nii on "Haldjakuninga kingitus" ilusaks jõulukingituseks kõigile muinasjutu- ja loodusesõpradele.

"Haldjakuninga kingituse" suurejooneline kunstnikutöö on Jaak Vausilt, mängivad Janek Vadi, Anne Valge või Vilma Luik, Indrek Sammul, Meelis Rämmeld, Jaana Kukk, Margus Vaher, Carita Vaikjärv, Triinu Meriste, Tanel Ingi, Liina Olmaru ja Jaanus Kask.

Etendusele lisaks pakub Ugala väikestele teatrikülastajatele võimalust kohtuda jõuluvanaga, lustida mängutoas ning saada osa jõulumelust, mis on haaranud kogu teatrimaja.

Jõuluetendused toimuvad 14., 15., 17., 18., 19., 20. ja 21. detsembril algusega kell 12 ja 15.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja