Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala valmistab ette nelja uuslavastust

04.04.2007 12:27

Ugala Teatris on alanud kevadine prooviperiood, käivad ettevalmistused nelja uuslavastusega, mis jõuavad publiku ette mais ja juunis.

Maikuus on teatrisõpradel võimalus osa saada kahest lavastajadebüüdist.

Lavastajana saab käe valgeks Ugala näitleja Ott Aardam, kes toob lavale verivärske näidendi "Börs ja Börsitar", mille autoriks on ta ise. Tegu on soojalt humoorika looga meist kõigist, kes me elame maailmas, kus kõike võib osta. Aga kas peab või üldse tohibki? "Börsi ja Börsitari" kunstnik on Jaanus Laagriküll, mängivad Karol Kuntsel, Hilje Murel, Laura Peterson (külalisena Vanemuisest), Vilma Luik, Leila Säälik, Maria Soomets, Tanel Ingi, Jaanus Kask, Arvo Raimo ja Andres Tabun. Esietendus toimub 11. mail Ugala väikeses saalis.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatritudeng Helen Rekkor teeb oma esimese lavastuse kutselises teatris, tuues Ugala suurele lavale Henrik Ibseni "Nora/Maja" - tänapäeva noore naise nägemuse draamakirjanduse klassikalisest suurteosest. "Nora/Maja" kunstnikutöö teeb kunstiakadeemia üliõpilane Marion Undusk, mängivad Kadri Lepp, Janek Vadi, Triinu Meriste, Aarne Soro ning Meelis Rämmeld. Esietendus toimub 12. mail.

Käimas on ka kahe suvelavastuse ettevalmistused. Peeter Tammearu toob Ugala suurele lavale läti näitekirjaniku Mara Zalite valusnaljaka draama "Sirelikassid", peaosades Luule Komissarov ja Peeter Jürgens. Seda intiimset suvelavastust mängitakse Ugala suurel laval, kus on istekohad ka publikule. "Sirelikasside" esietendus on 22. juunil ning kokku mängitakse seda lavastust juunis ja juulis vaid 9 korda.

Margus Vaher toob aga suvelavastusena välja eelmise sajandi algusest pärit külajandi, Bernard Kangermanni "Naabri Mari" - tõeliselt suvise lustiloo laulu, tantsu ja pillilugudega. Seda lavastust näeb kodulinna publik vaid kahel korral - 21. ja 22. juunil Ugala tiigi kaldal. Sealt edasi rändab "Naabri Mari" trupp rõõmsate vagabundide kombel mööda Eestit, andes 26.-30.juunil etendusi Lääne-Virumaal ning 2.-7.juulil Pärnu- ja Läänemaal, väikestes paikades, kuhu teater enamalt jaolt ei satu. "Naabri Maris" teeb kaasa lõviosa Ugala nooremast näitlejaskonnast.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja