Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala uuslavastus piilub võimu tagatuppa

01.10.2005 11:01

Laupäeval, 1. oktoobril esietendub Ugala väikeses saalis Inglise satiiriku Alistair Beatoni komöödia "Õnnetunne".

See lugu annab võimaluse heita pilk maailma, mida muidu kiivalt varjus hoitakse - kõrgeima võimu telgitagustesse. Mäng käib peaminstri tagakambris ja kõik, mis seal toimub, on kaunikesti pöörane. Ametis on peaministri meeskond, kes valmistab ette olulist kõnet, ent enne otsustavat tundi hakkab kapist luukeresid kukkuma. Nõuab kõrgemat pilotaaži, et meediat oma võimuses hoida, skandaalid summutada ja õnnetundel jätkuda lasta.

On vägagi loogiline, et "Õnnetunde" lavastab Jaak Allik, poliitik ja teatrimees ühes isikus. Tema sõnul on see lugu hoolimata Inglise taustsüsteemist äratuntavalt sarnane Eesti oludega. Jaak Allik: "Võimu telgitaguse skeem, see, kuidas manipuleeritakse ajakirjanduse ja valijatega, mille nimel seda tehakse ja milliste iseloomujoontega inimesed seda teevad, kattub minu meelest üks-ühele. See näidend näitab, et inimesed võiksid huvi tunda, mis on ilusate lubaduste ja ajakirjanduses toimuvate kampaaniate taga." Lavastaja sõnul on see lavastus pühendatud koosmeele koalitsiooni ehk Res Publica, Reformierakonna ja Rahvaliidu koalitsiooni mälestusele.

"Õnnetunde" kunstnikutöö on teinud Jaak Vaus,
Peaministri rollis on Peeter Tammearu, teistes osades Janek Vadi, Karol Kuntsel, Hilje Murel, Arvo Raimo, Triinu Meriste ja Tarvo Vridolin. "Õnnetunne" on Jaak Alliku viieteistkümnes lavastus (Ugalas kümnes).

Helle Leppik
Ugala kirjandustoimetaja