Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala üllatab tantsiva Libahundiga

18.02.2006 16:27

18. veebruaril jõuab Ugala teatri väikeses saalis publiku ette "Libahunt". Lavastuse aluseks on August Kitzbergi klassikaline draama, ent vorm, mille see kõigile tuntud lugu on seekord saanud, on üsna tavatu - tegu on tantsulavastusega.

Ugala on oma pika ja väärika ajaloo jooksul mänginud küll sõnalavastusi ja operette, omal ajal on katsetatud ooperitki, ent tantsulavastus jõuab lavale esimest korda. "Libahundi" lavastajaks ja koreograafiks on Ugala liikumisjuht, endine Vanemuise balletisolist Oleg Titov.

Lavastaja ise ütleb loo kohta: ""Libahunt" on ju tegelikult klassikaline armastuskolmnurk, kuid minu arvates räägib ta väga hästi ka sellest, kuidas üks inimene võib näpuga näidates või silti külge kleepides teise hävitada. Mis annab inimesele õiguse näidata teisele näpuga ja öelda: "Libahunt!"? Kes annab õiguse seda fraasi mõtlematult kasutada? Mis on selle taga?Maailmakirjanduses on väga palju "libahunte". Lapsepõlves sümboliseerisid mulle teda Väike Merineitsi ja Quasimodo. Mis on selles hirmsat, et nad on teistest erinevad? Ka neil on õigus elule ja armastusele, nagu meilgi."

Ugala "Libahundis" saab näha draamanäitlejaid tantsulavastuses. "Usun, et mõnikord räägivad silmad ja keha rohkem kui sõnad," ütleb Oleg Titov.

Läbi tantsu toovad "Libahundi" meieni näitlejad Kadri Lepp, Hilje Murel, Tanel Ingi, Kata-Riina Luide, Kiiri Tamm, Carita Vaikjärv, Jaana Kukk, Kärt Reemann, Karol Kuntsel, Meelis Rämmeld, Jaanus Kask, Aarne Soro jt.


Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja