Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala trupiga liituvad Lauren Grinberg ja Riho Kütsar

12.06.2024 13:27

Pildil on Janek Vadi ja Riho Kütsar lavastuses "Kuhu sa jäid?". Vadi seisab ja sirutab kätt tooli poole, Kütsar istub teise tooli peal. Nende ees on kaks klaasi õlut.

2024. aasta sügisest liituvad Ugala Teatri perega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli näitleja õppesuuna tänavune lõpetaja Lauren Grinberg ning Riho Kütsar, kes viimased 30 aastat on kuulunud Vanemuise draamatruppi.

Lauren Grinberg on sündinud ja kasvanud Tallinnas ning enne lavakunstikooli astumist lõpetanud Prantsuse Lütseumi. Ugala publikule on Grinberg juba tuttav, sest teeb mitmes rollis kaasa kevadel esietendunud lavastuses "Uhkus ja eelarvamus (justkui)".

Viljandis sündinud Riho Kütsar lõpetas lavakunstikooli 16. lennu ning töötas 1994. aastast alates Vanemuise teatris. Kokku on Kütsar Vanemuise teatris teinud 80 rolli, lisaks osatäitmised teistes Eesti teatrites ning teleseriaalides. Ugala publik on Kütsariga varasemalt kohtunud lavastustes "Meeste kodu", "Peer Gynt" ning "Kuhu sa jäid?".

Mõlemaid trupi uustulnukaid näeb publik mängimas sügishooaja uuslavastuses “Arhitekt”, mille toob lavale Taago Tubin.

Praegune hooaeg jääb Ugalas viimaseks näitleja Margus Taborile, kes jätkab näitlejateed vabakutselisena. Ugala teatri publiku rõõmuks teeb Tabor külalisnäitlejana jätkuvalt kaasa tema osalusel repertuaaris olevates lavastustes "Prints ja kerjus", "Tule õige koju", "Võrku püütud" ning "Kaheteistkümnes öö".

Pildil Janek Vadi ja Riho Kütsar lavastuses "Kuhu sa jäid?". Foto: Ugala Teater