Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala toob lavale “Kolm meest paadis”

26.04.2008 18:11

Laupäeval, 26. aprillil esietendub Ugala väikeses saalis lustakas lavalugu, mille aluseks on Jerome K. Jerome’i "Kolm meest paadis (koerast rääkimata"). Selle maailma huumoriklassikasse kuuluva teose valas näidendivormi Peeter Tammearu ning loo toob lavale Oleg Titov.

"Kolm meest paadis" kuulub hea inglise huumori esindajana kindlasti paljude kirjandussõprade lemmikraamatute hulka, ent Eestis pole see kutselise teatri lavale varem jõudnud.

Loo peategelasteks on, nagu pealkirigi ütleb, kolm meest, kes otsustavad oma igapäevastest härrasmeeste tegemistest aja maha võtta ja veeta puhkuse paadiga jõel reisides. Kuna nad kõik on vägagi värvikad tüübid, siis on päris loomulik, et nad lausa tõmbavad ligi igasuguseid kummalisi situatsioone ja satuvad pidevalt naljakate juhtumiste keerisesse.

Lavastaja Oleg Titov ütleb: "Inimesed võivad oma igapäevases suhtlemises väga hästi läbi saada, aga kui nad ühel hetkel on muust maailmast eraldatud ja suletud ühte paati, on situatsioon täiesti teistsugune.

Suletud ruum loob hoopis uued mängureeglid. Kui inimesed on kakskümmend neli tundi päevas sunnitud külg külje kõrval olema, tuleb paratamatult üksteisega rohkem arvestada ja leppida ka sõprade väikeste veidrustega.

Kas siis jätkub kannatust? "

Lavastaja sõnul on lavastus lahendatud vodevilli võtmes, kerge ja lõbus lugu on pikitud elava muusika ja lauludega. Laulutekstid kirjutas "Kolmele mehele" Merle Jääger ehk Merca. Laulud pole aga lavaloos omaette numbriteks, sageli on ühte vaimukasse lauluteksti koondanud romaani peatüki sisu.

"Kolm meest paadis" peaosalisi kehastavad Arvi Mägi, Margus Vaher ja Peeter Jürgens, oluline roll on Peeter Konovalovil ja palju väikesi, ent kirevaid rolle sel kevadel EMTA Lavakunstikooli lõpetaval noorel näitlejal Andres Ojal.

Helle Leppik
Ugala kirjandustoimetaja