Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teatrit külastas lõppenud aastal 43 000 teatrikülastajat

12.01.2022 15:16

Möödunud 2021. aasta tõi kaasa taas oluliselt vähem võimalusi etendusi anda ja publikumahu piirangute tõttu publikut saalidesse mahutada, ent sellegipoolest oli teatrihuvilisi endiselt rõõmustaval hulgal. Kokku anti eelmisel aastal 200 etendust ja kaks erisündmust, mida külastas 43000 inimest.


Lavale toodi kaheksa eripalgelist uuslavastust. Aastat alustasid Ringo Ramuli lavastus "Leskede kadunud maailm" (pälvis ka Ugala kolleegipreemia 2021. parima lavastusena) ja Taago Tubina tõsielukomöödia "Surnud mees", mida mängiti enne piirangutest tulenevat etendustegevuse peatumist vaid mõned üksikud korrad. Etendustega sai taas alustada mai lõpus, mil ühel päeval jõudsid Ugalas publiku ette uuslavastused nii väikeses kui suures saalis – Liis Aedmaa ja Laura Kalle lähisuhtevägivallale keskenduv lavastus "Kui sa tuled, too mul lilli" ning Kaili Viidase lavastus "Sõprusest. Armastusest. Hullumeelsusest", mis põhineb Nikolai Gogoli jutustustel. Sügishooaega alustas koostöölavastus lavakunstikooliga "Suveöö unenägu" (lavastaja Lembit Peterson) suures saalis, seejärel Tanel Jonase lavastus "Ema", Kaili Viidase lavastatud maailmaklassika "Sume on öö" ning aasta lõpetas Andres Noormetsa lavastus väikelastele "Jälle need Lumejänesed". Nii tõi aasta suisa kaks autorilavastust Ugala trupist – Aedmaa ja Kalle "Kui sa tuled, too mul lilli" ning Noormetsa lastelavastus.


Kõige enam külastati komöödia "Võrku püütud" (lavastaja Tanel Jonas) etendusi – kokku 6265 inimest. Selle lavastuse valis Ugala publik ka eelmise hooaja lemmiklavastuseks. Teisele positsioonile jõudis käesoleva hooaja avalavastus "Suveöö unenägu" 3581 külastusega ning napilt kolmandale kohale asetus "Jälle need Lumejänesed" 3537 noore teatrivaatajaga.


Kui 2021. aasta esimene pool teatriskäimist liialt ei soosinud – teatrid olid suletud või saalidel mahutavuspiirangud –, siis sügishooajal olid taas võimalused soodsamad ja ka publikuhuvi väga suur. Võrreldes pandeemiaeelse septembriga 2019. külastas mullu esimesel sügiskuul etendusi vaid 20% vähem teatrihuvilisi ning oktoobris-novembris vaid suisa 7-10% vähem külastajaid. Võrreldes aga 2020. aastaga oli mullu novembris ja detsembris külastatavus kõrgem - vastavalt 10% ja 40%. Võrreldes 2020. aastaga tervikuna vähenes aasta esimeste kuude piirangute tõttu külaliste koguarv lõppenud aastal 19% võrra. Piirangutest tulenevate muudatuste tõttu jäi lavale toomata kaks lavastust – juba 2020. aastal esietenduma pidanud ja pandeemia tõttu edasi lükkunud "Neli rüütlit" ning rännaklavastus "Viljandi lood: Jaan". Viimane jõuab publiku ette plaanide kohaselt 2022. aasta augustis. Kokku jäi piirangute tõttu ära kolmandik planeeritud etendustest.


Teatripäeval pälvis Ugala teatri näitleja Ilo-Ann Saarepera Kristallkingikese auhinna ning kauaaegne Ugala teatri lavastusala juht Teet Ehala Eesti Teatri Tehniliste Töötajate Ühenduse aumärgi. Luule Komissarovile anti 2021. aastal Viljandimaa Vapimärk.