Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teatris saab näha Keiti Vilmsi heategevuslikku rändnäitust “Neuroosiaia kuninganna”

27.01.2022 13:55

Ugala teatrimajas on kõigile huvilistele avatud kalamburisti Keiti Vilmsi heategevuslik ning vaimsele tervisele keskenduv kalambuurinäitus "Neuroosiaaia kuninganna". 

See on autori kolmas sellekujuline näitus väljaspool digimaailma. Teatrimajas olevat 13 eksponaati on võimalik huvilistel omandada heategevuslikult oksjoniltUgala facebooki kaudu kuni 30. märtsini 2022. Oksjonilt teenitud tulu annetavad teater ja autor Viljandimaa Naiste Tugikeskusele. 

"Viljandi Naiste Tugikeskus sooviks, et naised (ja kaasas olevad lapsed) ei jääks turvakodu seinte vahele ainult raskete mõtetega, vaid saaksid kogeda meeldivaid elamusi. Näiteks minna kinno, teatrisse, kontserdile, ujulasse. Uue elu alustamine võtab tavaliselt kogu ressursi," jagas tugikeskuse juhataja Marju Tuoppi. "Toetus aitaks naisel eneseväärtust säilitada või taasluua."

Keiti Vilmsi näitus võtab ette vaimse tervise sõnavara ja keerab selle kummuli. Vaimse tervise mured pole näituse autorilegi võõrad. Kõik sõnamängud on isiklikult läbi tunnetatud — raskel ajal on olnud talle abiks just sõnakunst. Näitusega ühendavaks lüliks keskendub vaimse tervise temaatikale samuti Ugala repertuaaris olev Liis Aedmaa ja Laura Kalle lavastus "Kui sa tuled, too mul lilli".

Näituse kalambuurid on kujundanud graafiline disainer Johannes Naan. Näitus oli varem heategevuslikuna avatud suvel Triigi Filharmoonias Saaremaal ja sügisel Port Arturi keskuses Pärnus. 

Keiti Vilms on pälvinud 2017. aastal Haridusministeeriumi Keeleteo auhinna, märtsis 2018 oli ta nomineeritud Kulka vabaauhinnale korraga oma raamatu "@keitivilms" ja säutsude eest Twitteri kontol @keitivilms. Oma kalambuuride ja keeleteemaliste postitustega on Keiti Vilms tekitanud ja süvendanud paljudes jälgijates huvi ja armastust eesti keele vastu. Kunstnik Kiwa on öelnud, et Keiti Vilms saavutab minimaalsete võimalustega maksimaalse efekti.

Intervjuud Keiti Vilmsiga enne näituse avamist Triigi Filharmoonias saab lugeda ajakirjast Edasi.