Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teatris esitleti Urmas Lennuki näidendikogumikku

16.11.2015 13:07

Laupäeval, 14. novembril esitleti Ugala black boxis Urmas Lennuki näidendikogumikku „Ükskord Eestimaal“, mis koondab ühte köitesse tema kolm näidendit – „Rongid siin enam ei…“, „Päeva lõpus“ ja „Ema oli õunapuu“.

Urmas Lennuk

Näidendid on kirjutatud rohkem kui 13 aasta jooksul ning moodustavad ainsa samade läbivate tegelastega näidenditriloogia Eesti kaasaegses draamakirjanduses. Keskseteks tegelasteks kõigis kolmes näidendis on vennad Jakobi ja Peteri ning nende koduküla.

Triloogia esimese osa „Rongid siin enam ei …“ lavastas 2002. aastal Ugalas Andres Noormets ning teine osa „Päeva lõpus“ esietendus autori enda lavastatuna 2008. aastal Rakvere teatris. Triloogia viimane osa „Ema oli õunapuu“ jõudis ringiga tagasi Ugala teatrisse ning selle lavastas Vallo Kirs.

Ugala teatri jaoks on see esimene kord välja anda näidendiraamat. Kogumiku koostaja ja idee autor on Ugala teatri dramaturg Liis Aedmaa. “Urmas Lennuki näidendite tegelased on värvikad ja elusad ning tema dialoog väga mõnus lugeda. Need kolm näidendit moodustavad justkui ühe 21. sajandi Eesti külast rääkivad romaani, mille tegevus liigub dialooge pidi ning kus loodus- ja olustikukirjeldusi asendavad Lennuki eriliselt ilmekad remargid. Jah, nendes tekstides on nukrust ja pöördumatust, kuid ka väga palju soojust, inimlikkust ja vahedat huumorit,” selgitas ta.

Teatrikriitik Pille-Riin Purje ütleb raamatu kaassõnas: “Küsimus, kas tühjaks voolav koduküla saab olla õnnelik küla, kummitab triloogias. „Rongid siin enam ei...“ peakirjast aimub ohutunnet. „Päeva lõpus“ tegeleb juba otsekohesemalt n-ö ühiskonnakriitika ja regionaalpoliitikaga, sõnaselge ruupor ehk tõeütlejast narr on koloriitne tegelane Tepo, va maa sool. Rongid ei käi, bussid käivad ainult suvel, kinni on pandud kino, apteek, postimaja, pood, järg jõuab koolini, see tähendab lõppu. „Ema oli õunapuu“ tegevusaeg jõuab sinnamaale, et Tepo toob kurja uudise valdade ühendamisest.”

Urmas Lennuk, Ükskord Eestimaal

Raamatut on võimalik soetada Ugala teatrist ning hästi varustatud raamatukauplustest.

Mari Nurk
turundus- ja avalike suhete juht
SA Ugala Teater
tel 56635570