Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teatri publikuarv kasvas sel hooajal 95 000ni

21.06.2018 10:47

Ugala teatri esimene täispikk hooaeg (2017/2018) renoveeritud teatrimajas kujunes publikuarvult viimase paarikümne aasta menukaimaks. 98. hooajal andis teater 302 etendust, mida külastas 88 838 inimest. Seda on 10 000 võrra enam kui eelmisel hooajal. Lisades etendusepublikule hooaja jooksul toimunud eriürituste, kontsertide, näituste, kino ja vestlusõhtute külastajad, kogus Ugala teater kokku üle 95 000 külastuse.

98. hooajal jõudis Ugalas lavale kaheksa uuslavastust. Hooaeg algas rahvusvaheliselt, kui Sasha Pepeljajev tõi Ugalas koos TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu tudengitega lavale tantsulis-visuaalse lavastuse "Primavera Paunveres" ning noor läti lavastaja Valters Silis lavastas suures saalis kontorimuusikali "Nagu Soomes, aga veel parem". Oktoobris esietendus Taago Tubina tõlgendus kaasajastatud Tšehhovi "Kajakast" ehk "Krdi loll lind", mis pälvis publiku ja kolleegide tunnustuse. Nii lavastus kui ka peaosatäitjad Martin Mill ja Klaudia Tiitsmaa said tänavused publikupreemiad Kuldõun ja kolleegipreemiad. Novembris esietendus "Orpheus allilmas", kus kohtusid taas lavastaja Ingomar Vihmari ja näitekirjanik Tennessee Williams. Jõulukuul sai publik osa "Lumekuninganna" seiklustest. Muinasjututegelaste kirju maailma tõi lavale Oleg Titov koos TÜ VKA 12. lennu tudengitega. 98. hooaja esimese poolaasta kulminatsiooniks oli Ugala ja ühenduse R.A.A.A.M. koostöölavastus "Hipide revolutsioon", mille tõi välja vene lavastaja Juri Kvjatkovski. Kevadel lisandus veel kaks uuslavastust: Marika Palm lavastas lastelavastuse "Tuul kuu pealt" ning Kristo Viiding debüteeris lavastajana Tolstoi näidendiga "Elav laip".

Kodupubliku seas väga menukad lavastused "Emadepäev" ja "Moraal" jõudsid sel hooajal ka Soome publiku ette – "Emadepäev" etendus Espoos Eesti teatri nädala raames ning "Moraal" oli kutsutud Imatrasse Black and White Theatre festivalile. Septembris osaleti lavastustega "Soo" ja "Moraal" Draama festivalil Tartus.

Värskelt renoveeritud teatrimaja pälvis tähelepanu ka sel hooajal. Muinsuskaitseamet tunnustas Ugalat aastapreemiaga ning ühtlasi kuulutati Ugala Lõuna-Eesti parimaks turismiobjektiks 2017. Selle tunnistuseks, et Ugala uuenenud teatrimaja on tõeliseks tõmbekeskuseks ka aasta aega pärast avamist, on ka tõsiasi, et Viljandis toimunud etendusi külastas sel hooajal 61 000 teatrisõpra.

Rahvusülikooli 98. aastapäeva aktusel tunnustas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia Ugala teatrit kauaaegse ja tulemusliku koostöö eest aasta sõber 2017 tiitliga.

Ugala teatri korraldada oli tänavu ka koolinoorte teatripäev, millest võttis osa ligi 1000 Viljandimaa noort teatrisõpra. Samuti käivitus sel hooajal ka Ugala teatri hariv ja meelelahutuslik teatriteemaline haridusprogramm, mille raames toimuvad lastele erinevad töötoad professionaalide juhendamisel ning saab täiendada oma teadmisi grimmist kuni teatriteksti kirjutamiseni.

27. märtsil kuulutati NUKU teatris välja 2017. aasta parimate teatritööde auhinnad, millega tunnustati ka mitut Ugalaga seotud inimest. Lavastust ettevalmistava töötaja auhinna sai Ugala kunstnik-dekoraator Eve Komissarov. Reet Neimari nimelise kriitikaauhinna sai teenekas teatrimees Jaak Allik, kes oli Ugala kunstiline juht aastatel 1983–1988 ja 1991–1995 ning Ugala juht aastatel 2001–2003. Kunstnikuauhinna sai Rosita Raud kujunduste eest lavastustele "Sonimine kahele" Vene teatris, "Mees, kes ei teinud mitte midagi" NUKU teatris, "Guugelmuugelpunktkomm" Vanemuises ja "Lumekuninganna" Ugalas. Muusikaauhinna sai meeskond koosseisus Taago Tubin (Ugala), Märt-Matis Lill, Jan Kaus ja Taavi Kull Vanemuise ooperi "Tulleminek" eest.

Etendustegevuse kõrval jätkas Ugala teater äsja lõppenud hooajal ka tasuta meelelahutuslike ning harivate lisategevuste pakkumist teatrisõpradele. Lisaprogrammi raames jõudsid publiku ette vestlusõhtud teatraalidega, näituste avamised, erinevaid subkultuure tutvustavad üritused, heategevuslikust täikast raamatuesitlusteni, harivatest loengutest kuni rõdupidude ning suure staadionikontserdini välja. Ugala lisaprogrammi sündmusi külastas hooaja jooksul kokku enam kui 6000 inimest. Ugala positsioneerib end Viljandi kultuurikogukonna lahutamatu osana ja seetõttu võttis teatripere enda kanda ka Viljandi linna suurejoonelise Eesti Vabariik 100 aktuse korraldamise.

Ugala teatri 99. hooaja avab 22. septembril Andres Noormetsa lavastus "Naine merelt", mis on Norra näitekirjaniku Henrik Ibseni üks helgemaid näidendeid. Peaosades on Laura Peterson ja Aarne Soro.

Mari Nurk
turundus- ja avalike suhete juht
SA Ugala Teater
tel 56635570