Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teatri loominguliseks juhiks saab Ott Aardam

14.04.2014 11:10

Ott Aardam
Näitleja ja lavastaja Ott Aardam alustab tööd Ugala teatri loomingulise juhina 1. augustil 2014, ent nõustab teatrit kunstilistes küsimustes juba varem.

Ugala teatri juhi Kristiina Alliksaare sõnul sai loomingulise juhi valiku puhul määravaks Ott Aardami selge nägemus Ugala loomingulistest suundadest ja senine koostöö Ugalaga. “Teatri avatud loomenõukogu eelistus oli üksmeelne ning Ott on Ugalasse vägagi tagasi oodatud, nüüd juba uues rollis,” lisas Alliksaar.

Ott Aardam on tegev näitleja, lavastaja ja näitekirjanikuna. Koos ansambliga Resonabilis võitis ta tänavusel teatri aastaauhindade jagamisel muusika-, balleti- ja tantsulavastuse žürii eriauhinna lavastuse “Raud-Ants” eest, mis etendus möödunud suvel Saaremaa Ooperipäevadel. Varasemalt on tunnustust pälvinud tema autorilavastus “Mee hind”, mis võitis 2012. aastal Balti teatrifestivalil parima lavastuse preemia. “Mee hind” esietendus Ugala teatris 2011. aastal ja seda mängitakse edukalt tänaseni. Aardami autorilavastus “Börs ja börsitar” võitis 2008. aastal Ugala publikupreemia ning 2007. aastal Ugala teatri kolleegipreemia.

Ott Aardam on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolis Elmo Nüganeni poolt juhendatud 20. lennu. Aastatel 2002–2009 töötas  Aardam näitlejana Ugala teatris, alates 2009. aastast töötab ta näitlejana Theatrumis. Lisaks Ugalale ja Theatrumile on ta näitlejana kaasa löönud ka Tartu Uues Teatris, Eesti Draamateatris ja Kuressaare Linnateatris. Ta on üles astunud filmides “Nimed marmortahvlil” ja “Kinnunen”.

Kuni 1. augustini täidab Ugala teatri loomingulise juhi kohuseid lavastaja Taago Tubin.


Lisainfo:

Kristiina Alliksaar
Ugala teatri juht
tel 433 0774
Hanna Jõgis
SA Ugala Teater
Projektijuht
53 45 8505