Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teatri lastelaulud jõuavad lavale ja laulikusse

20.02.2020 11:22

Ugala teatri laval kohtuvad emakeelepäeval, 14. märtsil 2020 kell 16 ainukordsel lastelaulude kontsert-etendusel "See on tõeline võlujõud" tuntud Eesti muusikud ning pea poolsada laululast. 

Kõlama hakkavad laulud 100-aastaseks saanud Ugala teatri lastelavastustest. Kontserdiga esitletakse ühtlasi juubelihooaja puhul välja antud laulikut, mille koostaja on Ugala teatri muusikajuht Peeter Konovalov, kujundaja Ugala majakunstnik Eve Valper ja illustratsioonid on joonistanud Klaudia Tiitsmaa.

Ugala teatris on lastelavastusi välja toodud juba üsna algusaastatest saati. Suuresti tänu teatri muusikajuhile Peeter Konovalovile on paljud Ugala viimaste aastakümnete lastelavastused lauluderohked ning valminud on hulgaliselt originaalloomingut.

Laule esitavad enam kui 40 laululast Viljandi muusikakoolist, Võhma muusikakoolist ja Tartu laulustuudiost Külliki Lauluaed. Noortele lauljatele lisaks on laval ansambel koosseisus Toomas Rull löökpillidel, Raul Vaigla basskitarril, Ain Agan kitarril, Villu Veski saksofonil ja elektroonikal ning Marge Loik klaveril. Laululaste juhendajad on Maarika Reimand, Marge Loik, Roosi Rõõmusaare, Külliki Levin ja Kadi Ritsing. Kontsert-etenduse lavastab hinnatud lastelavastuste meister Oleg Titov, muusikajuht on Peeter Konovalov, dramaturg Liis Aedmaa ja näitleja Klaudia Tiitsmaa illustratsioonide põhjal loob videokujunduse Siimar Kivisild. Laulurohket seiklust teatri võlumaailmas juhib kontsert-etendusel Ugala teatri näitleja Martin Mill.