Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala Teatri järgmiseks loominguliseks juhiks saab Liis Aedmaa

20.04.2023 13:40

Ugala Teatri juhi Garmen Tabori moodustatud konkursi nõukoda uue loomingulise juhi valimiseks on oma töö lõpetanud ja valik tehtud. Komisjoni otsusel hakkab tulevikus Ugala Teatri loomingulist suunda kujundama dramaturg ja lavastaja Liis Aedmaa, kes praegu töötab Ugalas dramaturgina. Loomingulise juhina alustab Aedmaa tööd 1. septembrist 2023. Praeguse loomingulise juhi Tanel Jonase ametiaeg Ugalas lõpeb 31. augustil 2023.

Teatrijuht Garmen Tabori sõnul on Liis Aedmaa näol tegemist tugeva kandidaadiga. „Liis Aedmaa nägemus loomingulise juhi rollist ja tulevikuplaanidest Ugalas andis kindluse, et oleme valimas õiget inimest. Liis tunneb teatrit Eestis ja maailmas, tajub hästi teatritöö erinevaid tahke, tunneb nii Ugalat kui selle eripära ning Viljandi linna. Liis on Ugala inimestele tuttav ja oma ning samuti Ugalas mitmel korral ka juba lavastanud," rääkis Tabor.

Liis Aedmaa on 2002. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloolasena. Ta on töötanud Ugala Teatris alates 2013. aastast dramaturgina ja olnud sealjuures paljude teatri lavastuste juures ka loomingulisse protsessi kaasatud. Ugala Teatris on Aedmaa käe all valminud pikaaegselt publikuarmastust nautinud autorilavastus „Emadepäev“ ja koos Laura Kallega loodud lavastused “Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi” ning siiani mängukavas olev “Kui sa tuled, too mul lilli”.

Pildil Liis Aedmaa. Foto: Hele-Mai Alamaa