Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teatri direktor lahkub uuest aastast teatrijuhi kohalt

15.11.2013 08:45

Viljandi Ugala teatri direktor Heiti Pakk lahkub alates uuest aastat teatrijuhi kohalt. Pakk leiab, et ei suutnud aasta jooksul kõiki endale ja teatrile seatud eesmärke täita.

Uue juhi teemat arutab teatri nõukogu 22. novembril. Heiti Pakk rääkis "Aktuaalsele Kaamerale," et ei lase end ümber veenda ning leiab, et Ugala teatri direktori ja kunstilise juhi koht tuleks ühendada, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Eile proovisaalis olnud Tom Stoppardi "Utoopia rannik III" jääb Heiti Pakule viimaseks lavastuseks Ugala teatrijuhina. Heiti Pakk otsustas kolmeks aastaks sõlmitud töölepingu lõpetada pärast aastat töötamist, kuna ei suutnud täita kõiki teatri ootusi ja endale seatud ülesandeid. "Me ei suutnud ehitada üles sellist ringreisimise või väljasõitude võimekust nagu me plaanisime. Tahtsime Ugala esimese aastaga ikka rohkem ratastele tõsta kui ta praegu on," rääkis Pakk.

Ka Ugala uuslavastused ei osutunud nii konkurentsivõimelisteks kui teatri vanemad ja edukamad lavastused, mistõttu tulud ei vastanud eelarvele. "Aga teatri majanduslik seis on õnneks päris hea. Teatril on varasemast ajast teatud varud, mis ongi mõeldud selleks, et kui on kehvemad ajad, siis saab neist elada, parematel aegadel tuleb neid koguda," selgitas ta.

Ugala teatri nõukogu esimehe Kalle Jentsi sõnul ei olnud Pakki lahkumine nõukogu initsiatiiv. "Me tuleme kokku 22. novembril ja siis me arutame, mis siis edasi saab. Kui ta oma soovile kindlaks jääb, eks me siis peame uue inimese leidma," ütles Jents.

Heiti Pakk on seda meelt, et nii väikeses teatris nagu Ugala, tuleks kunstilise juhi ja direktori ametikoht taas ühendada. "Kui on olemas teised valdkondade juhid - finantsjuht ja turundusjuht on paigas, siis ei ole vaja eraldi sinna kohale ühte juhatuse liiget, kellel oleks muu vastutus, kui loomingu eest," arvas Pakk.

Heiti Pakk tunnistab, et 2015. aasta teises pooles algav Ugala teatrimaja renoveerimine on ettevõtmine, mille juhtimisega tema kindlasti hakkama ei saaks ning ka see oli üks põhjus lahkumiseks.

Ugala truppi on ametist lahkuva direktori sõnul tugevdatud noorte näitlejatega, samas on suudetud piisavalt tööd anda ka teenekatele näitlejatele, kelle järgi Ugalat tegelikult tuntakse.