Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala Teater läheb vastu juubelihooajale

13.08.2009 14:08

 13. augustil sai Ugala Teatri pere pärast kollektiivpuhkust taas kokku, et alustada ettevalmistusi teatri 90-ndaks, juubelihooajaks.

Teatri näitetrupist on lahkunud Juss Haasma ja Jaanus Kask, kes jätkavad Ugalaga koostööd rollilepingutega. Uusi näitlejaid Ugala trupiga liitunud ei ole.
Ugala peakunstniku kohale asub alanud teatrihooajast Jaanus Laagriküll, kes on teinud varem kujundusi reale Ugala lavastustele (praegu repertuaaris olevaist lavastustest on tema kujundatud “Keisri hull”, “Börs ja Börsitar”, “Kolm õde” ja “Küünlad põlevad lõpuni”).

Oleg Titov alustas proovisaalis tööd algava hooaja esimese uuslavastusega, milleks on Andrus Kiviräha lastelugu “Limpa ja mereröövlid”. Sellele lustakale ja fantaasiaküllasele loole, kus osaleb suur osa Ugala trupist, teeb kujunduse Jaanus Laagriküll ning loob muusika Üllar Priks. Lavale jõuab “Limpa” 2. oktoobril suures saalis.

Algasid proovid ka Lotta Lottassi “Kogujatega”, mille lavastajaks on Taago Tubin ning osalisteks Tanel Ingi ja Janek Vadi. Seda kummalisel tõsielufaktil põhinevat tragikoomilist lavalugu hakatakse mängima Ugala lähistel Hariduse tänaval asuvas vanas tehasehoones, mida vanemad viljandlased mäletavad lennukitehasena, pisut nooremad Talleksi tootmishoonena, ent paljude jaoks on tegu täiesti avastamata paigaga Viljandi kesklinnas. Publiku ette jõuab “Kogujad” 8. oktoobril.

Hooaja esimesel poolel esietendub Ugalas veel Kay Pollaki “Nii nagu taevas” Ingo Normeti lavastuses ning jõululavastus lastele, mille toob publiku ette Leino Rei.

Ugalal on plaanis uuel hooajal avada iga kuu viimasel laupäeval huvilistele teatrikohviku uksed. Igal kohvikuõhtul pakuvad teatritegijad oma eriretseptide järgi valmistatud hõrgutisi ning sinna kõrvale ka midagi hingele ja vaimule. Kohvikumuusika on Viljandi muusikutelt ning kindlasti saavad täiendust ka kohvikuliste teadmised Viljandist ja Ugalast.

Algava hooaja esimesed etendused annab Ugala juba 14. ja 15. augustil, mil Ugala tiigi kaldal mängitakse suvelavastust “Härra Punttila ja tema sulane Matti” ning Mustla laululaval ning Eesti Põllumajandusmuuseumis suvist ringreisitükki “Charley tädi”.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja