Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teater kinkis Eestimaa sadadele rahvaraamatukogudele oma 100. juubeli lauliku

15.03.2022 16:39

Ugala teater koostöös Viljandi linnaraamatukoguga on võtnud teatrikuul nõuks kinkida kõikidele rahvaraamatukogudele, mida on Eestis kokku 488, oma 100. juubeliks koostatud lauliku. Laulik koosneb Ugala lastelavastuste lemmiklauludest läbi aastakümnete ja kannab nime "See on tõeline võlujõud".

Laulikud anti üle ja võeti vastu emakeelepäeval, 14. märtsil 2022 Viljandi linnaraamatukogus pidulikul üleandmisüritusel. Laulikud andsid üle Ugala loominguline juht Tanel Jonas ja lauliku üks autoreid Ugala dramaturg Liis Aedmaa ning võttis vastu Viljandi Linnaraamatukogu juht Reet Lubi.

"Ei ole midagi ilusamat eesti keeles kui selles kostuv laul ja luule. Ja ei oleks saanud emakeelepäevale sobilikumat kinki leida kui laulik lastele. Eriti praegusel ajal," sõnas Tanel Jonas laulikuid üle andes.

"Mullu kinkisime oma laulikud muusikakoolidele üle Eesti. On erakordselt hea meel, et koostöös Viljandi linnaraamatukoguga oleme saanud hoo sisse ettevõtmisele, et need kaunid ja viimaste aastakümnete lemmiklaule täis laulikud kinkida ka rahvaraamatukogudele üle Eesti," rääkis Ugala teatri juht Garmen Tabor.

"Raamatukogud olid sellise idee ja kingituse üle üllatunud ning väga rõõmsad ja jäävad põnevusega laulikut oma kokku ootama," ütles Reet Lubi. "Praegusel keerulisel ajal on iga heategu oluline ja annab jõudu edasi minna. Ma loodan, et neis laulikutes olevad laulud jõuavad raamatukogudest inimesteni, kes lauludes olevad head sõnumid edasi annavad" lisas Lubi.

Ugala teatris on lastelavastusi välja toodud juba üsna algusaastatest saati. Suuresti tänu teatri muusikajuhile Peeter Konovalovile on paljud Ugala viimaste aastakümnete lastelavastused lauluderohked ning valminud on hulgaliselt originaalloomingut. Laulik koondab oma kaante vahele 26 laulu 13 lavastusest. Lauliku koostaja oli Peeter Konovalov, kujundaja Ugala majakunstnik Eve Valper ja illustratsioonid joonistas Klaudia Tiitsmaa.