Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala Teater andis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumile üle Kaarin Raidi arhiivi

28.10.2022 15:07

Lavastaja, näitleja ja teatripedagoogi Kaarin Raidi 80. sünniaastapäeva mälestusõhtul Ugalas 21. oktoobril 2022 andis teatrijuht Garmen Tabor Teatri- ja Muusikamuuseumile üle seni Ugala teatris hoitud Kaarin Raidi arhiivi.

Pidulik üleandmine toimus pärast vestlusringi, milles osalesid Jaak Allik, Pille-Riin Purje, Heino Seljamaa, Peeter Konovalov, Andres Noormets ning mitmed teised Raidi lavastuste fännid, endised kaasteelised ja õpilased ning praegused ugalalased. Arhiiviga, mis sisaldab erinevaid Raidile kuulunud esemeid ja dokumente, said kohalviibijad ka põgusalt tutvuda. Elevust tekitasi muuhulgas nii omaaegne noomitus Kaarin Jaani t. Raidile Viljandi tuletõrje inspektsioonilt kui ka rariteetne erialapäevik GITIS-e päevilt.

Vestlusringis meenutati Ugala dramaturgi Liis Aedmaa eestvedamisel Kaarin Raidi ja tema lavastusi, räägiti lugusid ja üritati sõnastada seda erilist sõnastamatut "miskit", mis Kaarini töödest alati läbi kumas. Kuna Raid armastas ja hindas alati huumorit, siis kujunes meenutusteõhtugi samamoodi pigem lõbusaks kui nukraks. Kammersaalist suunduti ühiselt Ugala kõrvale Vanale Kalmistule Kaarin Raidi hauale ja sealt edasi Andres Noormetsa lavastust "Kirsiaed" vaatama. 

„Minu jaoks ei kao need, kes eest läinud, kuhugi. Nad on minu sisse läinud. Aga mul on kahju, et noored ei saa nendega koos töötada – nad jäävad millestki oluliselt ilma.“ 
/Kaarin Raid/

Pildil Kaarin Raidi arhiivi üleandmine. Foto: Ugala Teater