Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala teater alustas hooaega

15.08.2005 17:41

Täna, 15. augustil, sai Ugala teatri rahvas üle suvepuhkuse taas kokku, et minna vastu Ugala 86-ndale hooajale. Kokku saadi teatri suurel laval, mis oli suve jooksul saanud uue katte.
Esimeste uuslavastustena jõuavad sel sügisel lavale Antonio Buero Vallejo "Lõõmav pimedus" (lavastajaks Ugala juht Peeter Tammearu), mis esietendub 24. septembril Ugala suurel laval, ning Alistair Beatoni komöödia "Õnnetunne" (lavastaja Jaak Allik), mis esietendub 1. oktoobril väikeses saalis.
Järgnevateks uuslavastusteks on planeeritud Lev Tolstoi "Anna Karenina", lavastajaks Mihhail Tšumatšenko Moskvast, ning Enn Vetemaa "Püha Susanna ehk Meistrite kool”, lavastajaks Leila Säälik.

Ugala trupp on teinud läbi rea muutusi. Näitlejaskonnaga liitus kaks noort näitlejat - möödunud kevadel Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti õppetooli 5. lennu lõpetanud Jaanus Kask ning kaks aastat varem 4. lennu lõpetanud Janek Vadi (viimane neist tegi Arno rollis kaasa ka Ugala suvelavastuses "Suvi"). Trupist on lahkunud Andres Noormets, Gert Raudsep, Erni Kask, Anne Margiste ja Kiiri Tamm. Kiiri Tamm jätkab Ugalas tööd inspitsiendina.

2006. aasta on kuulutatud Eesti teatri aastaks, kui täitub 100 aastat Eesti kutselise teatri sünnist. Ugala tähistab 1. veebruaril 80 aasta möödumist kutselise teatri staatuse saamisest ning selleks puhuks on teatris planeeritud mitmeid üritusi.

Esimeste algava hooaja etendustena mängib Ugala augustis "Onu Vanjat" Olustvere lossis ning väljasõitudele Paidesse, Räpnasse, Rannu ja Viimissse sõidab komöödia "Lõika maha ja lase jalga".

Helle Leppik
Ugala kirjandustoimetaja