Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala tähistab 90. sünnipäeva

04.01.2010 17:36

6. jaanuaril tähistab Ugala teater oma 90. sünnipäeva.

Ugala tegevuse alguseks loetakse 6. jaanuari 1920. aastal, mil alles asutamisel olev teatri ja kunstiühing Ugala andis Koidu seltsimaja laval oma esimese etenduse saksa kirjaniku Peter Jacobi lustmänguga “Pansion Schöller ehk Kui onu hullumajas käis”.
Esimesed aastad töötas Ugala ilma palgalise püsitrupita ning teatril polnud ka oma maja. Esimesed omaks peetavad ruumid sai Ugala endale 1924. aastal Viljandi kesklinnas praeguse kultuurimaja kohal asuva Seasaare kõrtsi ülakorrusele. Ugala päris esimene oma maja, kus teater ka praegu tegutseb, valmis 1981. aastal.

6. jaanuaril on kõik teatirsõbrad oodatud kell 18 Ugala teatrimaja ette, et osa saada väikesest vaatemängust. Seejärel on huvilistel võimalik olla uue teatri sünni juures – nimelt annab Viljandi kultuurimajas oma esimese etenduse Viljandi rahvateater, kes on end kummardusena Ugala kunagisele kodule nimetanud Seasaare Näitemängu Seltsiks. Nende esimene lavastus “Kui onu tegi teatri” kõnelebki Ugala asutamisest ning selle lavastab Ugala näitleja Margus Vaher.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja