Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala suvine lavastus „Mere märgid“ naaseb lavale

10.10.2014 13:39

Mere märgidLaupäeval, 11. oktoobril kell 17.00 taasesietendub Ugalas Gardner McKay näidend „Mere märgid“. Suvel Saueaugu teatritalus välja müüdud saalidele mängitud armastuslugu saab nüüdsest näha Ugala teatri väikses saalis.

Laval on kaks näitlejat – Meelis Rämmeld ja Kadri Adamson (Endla Teater), kelle hoida on kogu lavastuse pinge ja atmosfäär. Lavastus jutustab loo Colmist, kalurist, kes elab väiksel Iiri saarel. Ühel pulmapeol näeb ta ilusat linnatüdrukut, kelle sarnast muidu sel saarel juba ei kohta. Aasta hiljem kirjutab Colm talle kirja. Ilusama, kui temasugusest lihtsast kalurist ealeski võiks oodata. Kirjale järgneb teine ja kolmaski, kuni ühes nendest kirjadest seisab kutse taaskord kohtuda. 

Teatrikriitik Margus Mikomägi kirjutas esietenduse järel Postimehes: „Kui Saueaugul sel suvel sündinud lavastust ja näitlejate tundetoone millegagi võrrelda, siis on kõige sarnasem ehk see, millest on aastaid luuletanud, laulnud ja rääkinud Jaan Tätte, ja see, mida meile vahel kõneleb ja kuhu juhib Fred Jüssi“ (Postimees, 21.08.2014).

Näidendi „Mere märgid“ lavastaja on Margus Kasterpalu. Lavastuse kunstnikuks on Liina Tepand, muusikalise kujunduse tegi Toomas Lunge ning valguskujunduse Rene Liivamägi.

Mari Nurk
turundus- ja avalike suhete juht
SA Ugala Teater
tel 56635570