Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala suvehooaeg oli edukas

27.08.2007 14:34

Ugala teatri suvehooaeg on selleks korraks lõppenud. Möödunud nädalavahetusel Viljandis Ugala tiigi kaldal antud rahvaliku lustmängu "Naabri Mari" lisaetendused panid edukalt kulgenud suvele rõõmsa punkti.

Sel suvel mängis Ugala kaht suvelavastust. Kaheksal korral oli Ugala teatrimajas publiku ees intiimne lavastus "Sirelikassid" mida vaatas 1488 teatrisõpra. Vabaõhulavastust "Naabri Mari" mängiti neli korda Ugala tiigi kaldal, üksteist etendust anti aga Lääne-Virumaal, Pärnumaal ja Läänemaal. Kokku külastas "Naabri Mari" etendusi 5858 vaatajat.

Suvelavastuse "Naabri Mari" ringreisi kavandades mõtles Ugala eelkõige väikeste asulate ja maakohtade publikule, kelle juurde kutseline teater ammu jõudnud ei olnud. Teater lootis igal etendusel näha kahtsadat vaatajat, ent publikuhuvi ületas ootused mitmekordselt. Publikumenukaimaks kujunes etendus Läänemaal Perakülas, kuhu kogunes 741 teatrihuvilist.

Selline teatrisuvi on põnevaks kogemuseks ja väljakutseks ka näitlejatele. Kui vanem näitlejate generatsioon mäletas veel 60-ndate ja 70-ndate aastate nädalatepikkusi ringreise ja elamist nn "baasides", siis "Naabri Mari" noorele trupile oli see esmakordne kogemus - igal õhtul tuli kohaneda erinevate olude ja loodustaustadega. Ilm oli rändtrupile vägagi soodne - vaid üheks etenduseks üheteistkümnest tuli vihma tõttu kolida katuse alla.

Kuna huvi "Naabri Mari" etenduste vastu on jätkuvalt suur, loodab Ugala järgmisel suvel oma ringreisiga jõuda ka Lõuna-Eestisse ja saartele.

Helle Leppik
Ugala kirjandustoimetaja