Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala publikupreemia Kuldõun laureaadid

08.06.2009 16:33

5. juunil kuulutati Ugala laval suvelavastuse "Charley tädi" esietenduse lõppedes pidulikult välja Ugala lõppeva hooaja publikulemmikud ehk Kuldõuna laureaadid. Hääletuse aluseks olid lavastused, kujundused ja osatäitmised, mis sündisid läinud suvest tänavuse suveni.

Publik esitas Kuldõuna kandidaatideks üheksa lavastust kaheksalt lavastajalt või lavastusrühmalt, neliteist lava- või muusikalist kujundust ja liikumisjuhitööd kuuelt kujundajalt, üheksateist rolli kaheksalt näitlejannalt ning kakskümmend üks rolli kolmeteistkümnelt meesnäitlejalt.

Ugala selleaastased Kuldõuna laureaadid on lavastaja Peeter Tammearu (lavastus "Vanamehed seitsmendalt"), kunstnik Jaanus Laagriküll (kujundus lavastusele "Küünlad põlevad lõpuni"), näitlejanna Luule Komissarov (vanaema ja poksitreener lavastuses "Poks") ja näitleja Juss Haasma (Artur Rinne lavastuses "Arturi laulud ja aastad").

Oma lemmiku valimine on Ugala publikule juba veerandsajandi pikkune traditsioon. Kümnendat aastat kannab auhind Kuldõuna nime.