Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala naases suvepuhkuselt

13.08.2007 14:19

Täna, 13. augustil naases Ugala kollektiiv suvepuhkuselt, et alustada uue, Ugala jaoks juba 88-nda hooaja tegemistega.

Ugala näiteseltskonnaga liitusid sellest hooajast Indrek Sammul ja Liina-Riin Olmaru, trupist on lahkunud Priit Võigemast ja Maria Soomets.

Hooaja esimese uuslavastuse proovidega alustas Aserbaidžaani lavastaja Gümrah Ömär, kes toob Ugala väikese saali lavale oma kaasmaalase, tunnustatud kirjaniku ja akadeemiku Kamal Abdulla filosoofilise tundedraama “Tulge kõik, kes te....". Selle lavastusega jätkab Ugala 2003. aastal "Dekameroniga" alanud koostööd Bakuu teatriga YUG. Ühine on ka mõlema lavastuse kunstnik Rashid Sherif. Lavastaja Gümrah Ömäri peetakse "Dekameroni" lavastaja Vagif Ibragimoglu üheks andekaimaks õpilaseks ja tänase aserbaidžaani teatri kõige võimekamaks noorema põlvakonna lavastajaks.
Publiku ette jõuab lavastus 29. septembril 2007 aastal.

Järgmise uuslavastusena jõuab suure saali lavale juba eluajal klassikuks peetud soome näitekirjaniku Jussi Kylätasku "Runar ja Kyllikki", eesti lavade jaoks kummalisel kombel siiani avastamata näidend. Tegu on eht-soomelikult mahlaka lavalooga, mille mahlakust võimendab osaline murdekeelsus. Loo lavastajaks on Võru Teatriateljee juht Taago Tubin, kes on lubanud näitlejatele prooviperioodi jooksul ka näidendis kohati kasutatava võru murde suupäraseks teha.
Esietendus leiab aset 24. novembril 2007 aastal.

Esimesed etendused annab Ugala sel hooajal juba augustis. 24. ja 25. augustil toimuvad Ugala tiigi kaldal suvelavastuse "Naabri Mari" lisaetendused.
23. ja 30. augustil mängitakse väikeses saalis kevadel menukalt esietendunud Ott Aardami debüütnäidendit ja -lavastust "Börs ja Börsitar" ning 28., 29., 31. augustil ja 1. septembril on taas publiku ees muusikal "Marilyn".

Helle Leppik,

Ugala kirjandustoimetaja