Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala mängib tiigi kaldal Tšehhovit

16.06.2006 13:59

Ugala tiigi kaldal esietendub reedel, 16. juunil suvelavastus "Kolm klaasikest kirsiviina". Publikule tuttavaks saanud tiigipervele, kus eelmistel suvedel eesti kirjandusklassikat taaselustati, kerkib seekord väike linnake, kus elavad omi elusid vene kirjanduse suurmehe Anton Tšehhovi loodud tegelased.

Suvelavastuse "Kolm klaasikest kirsiviina" lavastajaks on Peeter Tammearu, kes on Tšehhovit alati endale oluliseks autoriks pidanud ja tema loominguga ka laval kokku puutunud, ent tema teoste lavastamist pole ta varem ette võtnud. Lavastaja tahtel saavad "Kolmes klaasikeses kirsiviinas" kokku tegelased ja motiivid ligi kolmekümnest Tšehhovi novellist. "Erinevad novellid ja nende tegelased ei ole üksteisega otseses kontaktis, ent võib-olla kaudselt - meeleolusid, sarnaseid hoiakuid või inimtüüpe pidi," ütleb Peeter Tammearu. Põhiliselt on need novellid valitud Tšehhovi noorpõlveloomingu hulgast. Ajalehed-ajakirjad, mille sabades noor kirjanik oma novellikesi ilmutas, nõudsid, et lugu olgu lühike, lööv, naljakas ja puändiga. Nii sündisidki anekdootlikud elupildikesed täis kirevaid inimtüüpe ja humoorikaid situatsioone. 

"Kolm klaasikest kirsiviina" on näitlejatele põnev väljakutse - igaühel neist on lavastuses täita mitu rolli ja ümberkehastumised on kohati üsna pöörased. Lavastuses mängib pea kogu Ugala trupp: Triinu Meriste, Maria Soomets, Kata-Riina Luide, Carita Vaikjärv, Vilma Luik, Kadri Lepp, Anne Valge, Hilje Murel, Jaana Kukk, Peeter Jürgens, Tanel Ingi, Arvi Mägi, Priit Võigemast, Ott Aardam, Aarne Soro, Tarvo Vridolin, Andres Tabun, Karol Kuntsel, Meelis Rämmeld, Margus Vaher, Arvo Raimo, Janek Vadi ja Jaanus Kask ning külalistena Margus Tabor ja Sten Aus.
Lavastuse kunstnikutöö on teinud Jaak Vaus, muusikalise kujunduse Peeter Konovalov ning liikumised seadnud Oleg Titov.

Suvelavastust "Kolm klaasikest kirsiviina" saab sel suvel Ugala tiigi kaldal näha 16 korral. Seekord on vabaõhusaal varasemast väiksem, tribüünil on kohti 250 vaatajale.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja