Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala “Libahunt” sõidab festivalile Leetu

09.10.2007 11:38

Ugala Teatri tantsulavastuse "Libahunt" trupp sõidab 9. oktoobril Leetu, et esindada Eestit festivalil Balti Teatrisügis.

Festival Balti Teatrisügis toimub Panevežyse teatris ning sellega tähistatakse legendaarse Panevežyse teatri juhi Juozas Miltinise 100. sünniaastapäeva. Ugala mängib "Libahunti" 11. oktoobril Panevežyse Muusikateatri laval. Teise Eestit esindava lavastusena osaleb festivalil teatri NO99 lavastus "GEP". Valiku tegi Eesti teatri aastaauhindade 2006. a. žürii koosseisus Reet Mikkel, Mari-Liis Küla, Pille-Riin Purje, Madis Kolk, Urmas Lennuk ja Boris Tuch.

Oleg Titovi lavaversioonile August Kitzbergi "Libahundist" on see juba kolmas festival - möödunud aasta septembris avati "Libahundiga" festival OmaDRAAMA 2006 Tartus, oktoobris osaleti festivalil Baltiiski Dom Peterburis.

Oleg Titov
on selle lavastuse eest pälvinud publikupreemia Kuldõun, Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupi aastaauhinna ning Eesti teatri aastaauhindade žürii draamalavastuse eripreemia. Tegu on esimese tantsulavastusega Ugala ajaloos ning sellest, et draamanäitlejad on katsumusest auga välja tulnud, annavad märku nii jätkuv publikuhuvi kui positiivsed meediakajastused. Lavastuses osalevad Tanel Ingi, Kadri Lepp, Hilje Murel, Karol Kuntsel, Kata-Riina Luide, Meelis Rämmeld, Kiiri Tamm, Carita Vaikjärv, Jaanus Kask, Jaana Kukk, Aarne Soro, Kärt Reemann ja Annika Ilves.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja