Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala “Libahunt” Peterburis

09.10.2006 15:03

8. oktoobril sõidab Ugala lavastuse "Libahunt" trupp Peterburgi, osalema teatrifestivalil Baltiiski Dom.

Eestit esindava Ugala teatri kõrval astuvad seekordses Baltiiski Domi festivali programmis üles teatrid Venemaalt, Poolast, Rootsist, Belgiast, Lätist ja Leedust. Ugala annab oma etenduse 10. oktoobril.

Baltiiski Domil on Ugala osalenud ka varem - 1994. aastal lavastusega „Hiirtest ja inimestest" (lavastajapreemia Vjatšeslav Gvozdkovile) ning 1995. aastal lavastusega „Meie linnake" (parima naisosatäitja preemia Tiina Mälbergile).

August Kitzbergi draama motiividel sündinud tantsulavastus "Libahunt" esietendus Ugalas 18. veebruaril ning hooaja lõppedes pälvis loo lavastaja ja koreograaf Oleg Titov selle töö eest Ugala publikupreemia Kuldõun. Septembris oli lavastusel au avada Tartus toimunud teatrifestival "OmaDRAAMA".

Libahunt" on esimene tantsulavastuse Ugala 86-aastases ajaloos ning sellest, et draamanäitlejad on uudsest katsumusest auga välja tulnud, annavad märku nii publikuhuvi kui positiivsed meediakajastused.

Lavastuses osalevad Tanel Ingi, Kadri Lepp, Hilje Murel, Karol Kuntsel, Kata-Riina Luide, Meelis Rämmeld, Kiiri Tamm, Carita Vaikjärv, Jaanus Kask, Jaana Kukk, Aarne Soro, Kärt Reemann ja Annika Ilves või Sandra Jakobelovitš.