Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala lavale jõuab linnapea Maramaa

04.10.2008 12:58

Ugala Teatris esietendub 4. oktoobril Viljandi linna 725. sünnipäeva pidustuste raames uuslavastus "Linnapea", mille teksti on spetsiaalselt Viljandi juubeliks kirjutanud Toomas Suuman.

Näidendi "Linnapea" aluseks on Viljandi legendaarse linnapea August Maramaa isik ja tema valitsemisajal Viljandis toimunud sündmused.
Maramaa juhtis linna enne nõukogude okupatsiooni kokku ligi kuusteist aastat. Ta oli jõuline, visionäärist linnapea, kelle eesmärgiks oli Viljandist kujundada ilusaim Eesti linn, sisemaa kuurort. Tema ajal muutus ja arenes Viljandi linnapilt ja kasvas elanikkond, püstitati palju ehitisi, milleta tänast Viljandit ettegi ei kujuta.
Samas oli Maramaa väga põnev isiksus, kellest on lisaks suurtele tegudele maha jäänud ka hulgaliselt linnalegende ja karikatuure.

"Linnapea" lähtub ühtpidi küll Viljandi ajaloost, dokumentidest ja faktidest, ent kindlasti pole tegu pelgalt ajalookroonikaga. See on leidlik fantaasiamäng, kuhu mahub ka palju laule, muusikat ja kirevaid tegelaskujusid ning ajaloolise isiku väga hell isikliku elu pool.

"Linnapea" lavastaja on Andres Lepik ning nimitegelase, linnapea ehk Maramaana astub publiku ette Andres Tabun. Tuntud ja tundmatute viljandlaste ja muude tegelastena teeb kaasa enamik Ugala näitetrupist. Lavakujunduse, mis toob publiku ette ka väikese osa Viljandist, on teinud Jaak Vaus.

Ugala fuajees on avatud näitus "August Maramaa aeg", kus on eksponeeritud valik fotosid vaadetega Viljandist aastatel 1919-1939. Fotod pärinevad Viljandi Muuseumi fotokogust.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja