Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala lavale astub Anna Karenina

09.12.2005 12:38

Täna, 9. detsembril esietendub Ugala väikses saalis Lev Tolstoi "Anna Karenina". Draama lavastaja on Mihhail Tšumatšenko, kunstnik Aime Unt, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov ja liikumisjuht Oleg Titov.

Vene kirjanduse heerose Lev Tolstoi maailma kirjandusklassikasse kuuluvas suures ja surematus armastusloos on ülimat enesearmastust ja egoismi ning samas piirideta kirge ja andumist. Kõige selle taustaks Vene ühiskonna äärmiselt rafineeritud õukond, kus iga pilk tähenduslik, iga liigutus tõlgendamist väärt, iga ettekirjutustest eemalduv käitumisviis hukkamõistetav.
Ja selles maailmas elas kord naine, kes julges kuulata oma südant rohkem kui kogu maailma reegleid… See naine oli Anna Karenina.
Tema saatust võib võtta kui suurt moraalilugu, aga ka kui väga osavalt kirjutatud kiredraamat.
Eesti sõnateatri laval pole "Anna Karenina" olnud just sage külaline, viimane lavastus (Vanemuises) jääb juba enam kui poole sajandi taha. Ugala täidab tekkinud tühimiku rõõmuga.

Mängivad Triinu Meriste, Aivar Tommingas (külalisena Vanemuisest), Arvi Mägi, Priit Võigemast, Aarne Soro, Hilje Murel, Maria Soomets, Kadri Lepp, Vilma Luik, Tobias Tammearu, Anne-Reet Margiste, Tanel Ingi, Carita Vaikjärv, Jaana Kukk, Ott Aardam, Jaanus Kask, Peeter Jürgens, Anne Valge, Kiiri Tamm, Margus Vaher, Kata-Riina Luide.